Trwa ładowanie...
d1ijd87

Defilada w Katowicach. Mariusz Błaszczak promuje święto wojska

Nagranie udostępnione przez Błaszczaka ma promować defiladę "Wierni Polsce", zaplanowaną na 15 sierpnia w Katowicach. "Trwają ostatnie przygotowania i jedno jest pewne. Czeka nas wielkie wojskowe święto" - zapowiada minister obrony narodowej. Ironicznie odpowiada także na krytykę poprzedniego spotu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak (MON) promuje defiladę 15 sierpnia
Mariusz Błaszczak (MON) promuje defiladę 15 sierpnia (ministerstwo obrony narodowej)
d1ijd87

Całe nagranie jest zainscenizowane w gabinecie szefa MON przy al. Niepodległości w Warszawie. Błaszczak pyta o sprzęt wojskowy, jaki ma zostać zaprezentowany w połowie sierpnia. Jego współpracownicy wyliczają: transportery opancerzone Rosomak, czołgi Leopard, zestawy przeciwlotnicze Poprad, armatohaubice KRAB i moździerze RAK.

Z kolei na niebie mają pojawić się śmigłowce, samoloty CASA, Iskry i Bieliki, myśliwce F-16. "No, F-35 jeszcze nie dolecą" - mówi nagle współpracownica Błaszczaka. - Będą - odpowiada stanowczo minister obrony narodowej. Na pytanie, dlaczego właściwie nie ma odprawy z dowódcami, Błaszczak odpowiada: "E, lepiej nie, bo znowu powiedzą, że słaba gra aktorska".

Niektórzy internauci wychwycili pewien błąd w nagraniu. - A gdzie flaga unijna? - takie pytanie pojawiło się w komentarzach.

d1ijd87

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Defilada wojskowa w stolicy Śląska

Zwyczajowo wielka parada wojskowa z okazji 15 sierpnia odbywa się w Warszawa. Rządzący w tym roku postanowili przenieść ją wyjątkowo do Katowic.
– Podjęliśmy decyzję z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i premierem Mateuszem Morawieckim, że w tym roku wyjątkowo ze względu na to, że jest Rok Powstań Śląskich (…) Święto Wojska Polskiego będzie obchodzone na Górnym Śląsku - zapowiadał na początku lipca Andrzej Duda.

Defilada rozpocznie się o 14 od przemarszu wojska ul. Bagienną od strony dzielnicy Szopienice, następnie al. Roździeńskiego, obok Spodka, w rejonie, którego ustawiona będzie główna trybuna, następnie przez rondo gen. Jerzego Ziętka i Aleję Korfantego dotrze do pętli Słoneczna, gdzie nastąpi jej rozformowanie.

d1ijd87

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ijd87

Podziel się opinią

Share

d1ijd87

d1ijd87
Więcej tematów