Trwa ładowanie...
21-11-2014 14:40

Debata Gronkiewicz-Waltz - Sasin w sobotę o godz. 17.30

Debata ubiegającej się o reelekcję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) i kandydata PiS Jacka Sasina odbędzie się w sobotę o godz. 17.30 w gmachu Telewizji Polskiej przy Pl. Powstańców Warszawy - poinformował szef sztabu Gronkiewicz-Waltz Marcin Kierwiński. Informację potwierdził też szef sztabu Sasina Adam Kwiatkowski.

Debata Gronkiewicz-Waltz - Sasin w sobotę o godz. 17.30Źródło: PAP, fot: Marcin Obara/ Jakub Kamiński
d15u1sl
d15u1sl

- Hanna Gronkiewicz-Waltz zaapelowała do Jacka Sasina o tę debatę - cieszymy się, że Jacek Sasin pozytywnie odpowiedział na ten apel, stąd to jutrzejsze spotkanie. Wydaje nam się, że na tej debacie mogą być poruszone wszystkie ważne tematy dla Warszawy i warszawiaków - podkreślił Kierwiński.

Debata ma dotyczyć wizji i najważniejszych problemów stolicy, w tym spraw społecznych, edukacji, kultury, infrastruktury, komunikacji, także wykorzystania środków unijnych.

Debata transmitowana będzie w trzech stacjach: TVP Info, TVN24 i Polsat News. Dziennikarze wszystkich tych telewizji będą zadawać kandydatom pytania. Gronkiewicz-Waltz i Sasin będą mogli też kierować pytania do siebie wzajemnie.

Kwiatkowski ma nadzieję, że sobotnia debata nie będzie jedyną pomiędzy obecną prezydent i jej kontrkandydatem z PiS. - W ciągu godziny nie da się omówić wszystkich istotnych dla Warszawy spraw - powiedział poseł PiS. Sam Sasin zaproponował w środę, by odbyły się trzy debaty.

d15u1sl

Druga tura wyborów prezydenckich w Warszawie odbędzie się 30 listopada. Według danych przedstawionych przez PKW, w pierwszej turze wyborów na Gronkiewicz-Waltz głosowało 47,19 proc. mieszkańców stolicy; na Sasina - 27,31 proc.

Zobacz też: Jacek Sasin: darmowa komunikacja w Warszawie
d15u1sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15u1sl
Więcej tematów