Trwa ładowanie...
d3mnuo9

David Ost ostrzega na Facebooku. Polski rząd coraz bliżej reżimu?

• David Ost jest politologiem specjalizującym się w polskich przemianach ustrojowych • W swoim poście opisuje możliwe znaczenie słów Jarosława Kaczyńskiego z niedzielnej przemowy • Ost przestrzega przed zbliżaniem się do wprowadzenia reżimu ustrojowego
Share
David Ost ostrzega na Facebooku. Polski rząd coraz bliżej reżimu?
Źródło: Facebook / Wikipedia
d3mnuo9

David Ost, który jest cenionym, amerykańskim politologiem zajmującym się tematyką polskiej transformacji ustrojowej, opublikował wpis na Facebooku odnoszący się do słów z przemówienia Jarosława Kaczyńskiego.

If the Kaczyński government does set out upon a path of intense repression towards its opponents, if it becomes a more...

Opublikowany przez David Ost na 10 kwietnia 2016

Tłumaczenie jego słów brzmi następująco:

d3mnuo9

Jeśli rząd Kaczyńskiego wejdzie na ścieżkę intensywnej walki z opozycją, jeśli będzie szedł w kierunku faszystowskiego reżimu, dzisiejsza przemowa Kaczyńskiego podczas 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej będzie w przyszłości rozumiana przez ludzi jako zapowiedź właśnie takich zmian – będzie zadawane pytanie:. „Jak mogliśmy nie wiedzieć, że tak się stanie po tej przemowie?" Kilka przykładowych cytatów: "Polacy popełnili błąd wybaczając innym zbyt łatwo. Przebaczenie jest potrzebne, jednak tylko dla ludzi, którzy zrozumieli swój błąd i otrzymali odpowiednią karę... Powinniśmy tworzyć więcej monumentów, wszędzie. Powstanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Czekaliśmy wystarczająco długo. Musimy zmienić nazwy ulic i placów publicznych. Wbrew woli systemu. Musimy triumfować! Tragedia smoleńska to nie był przypadek. Ci, którzy tego nie rozumieją krzywdzą Polskę. To nie będzie łatwa przeprawa. Będą w nas rzucać kamieniami. . Nie uda im się, wygramy, jeśli pozostaniemy zmibilizowani."

Z jego słów wynika, że jeśli zostanie przywrócony autorytarny reżim, niedzielne słowa Jarosława Kaczyńskiego będą odbierane jednoznacznie w przyszłości,. Komentarze pod wpisem są podzielone.

d3mnuo9

Podziel się opinią

Share
d3mnuo9
d3mnuo9
Więcej tematów