Trwa ładowanie...

Darmowe Wi-Fi w pociągach na Litwie. Warunkiem obejrzenie zdjęć z wojny w Ukrainie

Kilka dni temu Litwa zaczęła blokować część ruchu towarowego między Rosją a Kaliningradem. Przewozy pasażerskie funkcjonują jednak w normalny sposób i nadal bardzo dużo Rosjan korzysta z pociągów jadących do Kaliningradu przez Litwę. Teraz Litwini zaoferowali darmowe Wi-Fi w pociągach pod warunkiem, że najpierw zobaczy się zdjęcia z ''dokonaniami'' Rosjan w Ukrainie.

Kolej na LitwieKolej na LitwieŹródło: Licencjodawca, fot: Picasa
d2km5g9
d2km5g9

Wojna ma być widoczna także w przewozach kolejowych przez Litwę. Redakcja Sky News informuje, że pasażerowie pociągów na Litwie są zachęcani do korzystania z bezpłatnego Wi-Fi na dworcach i w pociągach za pomocą billboardów reklamowych.

Aby jednak skorzystać z darmowego Wi-Fi w swoim telefonie, pasażerowie pociągów muszą najpierw przejrzeć galerię zdjęć przedstawiającą okrucieństwa wojny w Ukrainie, które wyświetlają się przed zalogowaniem się do sieci.

Można oczywiście odmówić i korzystać z mobilnej transmisji danych po wysokich stawkach roamingowych lub w ogóle nie korzystać z internetu podczas podróż.

d2km5g9

Różne sposoby na dotarcie do Rosjan

Jest to kolejny sposób na przekazywanie Rosjanom informacji o wojnie, czy też - jak w tym wypadku - zdjęć, które nie są dostępne w mediach kontrolowanych przez władze na Kremlu. Warto przypomnieć, że w Rosji, za nazywanie "specjalnej operacji wojskowej" (przyp.red. tak w Rosji nazywa się wojnę w Ukrainie) "wojną" lub ''inwazją'' grozi nawet 15 lat więzienia. Podobną karą zagrożone jest "rozpowszechnianie fałszywych informacji"

To nie pierwszy raz, kiedy podejmuje się różne wysiłki, aby pokazać Rosjanom prawdę o tym, co naprawdę się dzieje w Ukrainie. Odbywa się to między innymi poprzez wysyłanie e-maili lub sms-ów czy w recenzjach restauracji działających w Rosji.

Pomysł Finów na zatrzymanie Rosji. ''To jedyny sposób''

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2km5g9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2km5g9
Więcej tematów