Trwa ładowanie...
d4cu102

Darmowe książki dostępne w różnych miejscach Krakowa

Jeśli nie wyobrażasz sobie odpoczynku bez książki, a w wakacyjnej torbie brakuje Ci już miejsca, to "Czytaj KRK!" jest aplikacją stworzoną dla Ciebie. Dzięki niej możesz za darmo wypożyczać e-booki i w wolnej chwili czytać je na smartfonie.

Share
d4cu102

W tym roku Kraków dla swoich mieszkańców i turystów przygotował nie lada gratkę - każdy może za darmo wypożyczać e-booki na swój telefon. Akcja podzielona jest na trzy edycje: sierpniową, październikową i listopadowo-grudniową. Za każdym razem uzyskamy dostęp aż do 10 książek!

W celu pobrania e-booka wystarczy ściągnąć aplikację "Czytaj KRK!". Za jej pomocą skanuje się kody QR, umieszczone w różnych miejscach Krakowa i… już. Książka jest na naszym telefonie.

Czytelnicy mogą jednorazowo pobierać jednego e-booka, który jest aktywny przez 30 dni. Jeśli ściągniemy kolejny tytuł, zastępuje on miejsce wcześniejszego.

- To pierwsza taka akcja na świecie. Stworzyliśmy aplikację mobilną i udostępniamy czytelnikom książki zupełnie nieodpłatnie. Nie są to lektury szkolne czy książki z domeny publicznej, ale bestsellery i nowości wydawnicze. Z wielką satysfakcją pragnę powiedzieć, że nikt przed nami nie działał na taką skalę - mówi dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, Izabela Helbin.

d4cu102

W sierpniu dostępne są m.in. tytuły takich autorów jak Dmitry Glukhovsky, Stanisław Lem czy Ignacy Karpowicz. Czytanie można połączyć ze swoistą grą miejską, mającą na celu odszukanie kolejnych punktów z e-bookami. Pełna lista książek i miejsc, w których można je pobrać jest dostępna pod adresem http://qr.miastoliteratury.pl/gdzie-znajde-qr-kody.

Czytaj KRK! to inicjatywa Krakowskiego Biura Festiwalowego i Woblink.

d4cu102

Podziel się opinią

Share
d4cu102
d4cu102
Więcej tematów