Trwa ładowanie...
22-09-2014 20:49

Dariusz Michalczewski z Janem Tomaszewskim o tolerancji

- Geje w drużynie sportowej zepsuliby atmosferę. Przecież na zgrupowaniach mężczyźni mieszkają razem w jednym pokoju - uważa Jan Tomaszewski. Były bramkarz reprezentacji Polski, a obecnie poseł, sprzeciwia się obecności zdeklarowanych homoseksualistów w sporcie, a także adopcji dzieci przez gejów. Przeciwnego zdania jest były mistrz bokserski Dariusz Michalczewski, który aktywnie wspiera Kampanię Przeciw Homofobii. - Jestem tolerancyjny, ale moja tolerancja ma pewne granice - zadeklarował Tomaszewski.

d4eemb1
d4eemb1

- Nigdy nie zaakceptuję związków partnerskich - oświadczył w "Tak Jest" w TVN24 Tomaszewski. - 100 lat temu kobiety nie mogły głosować, a dziś to jest śmieszne - kontrował Michalczewski.

Michalczewski został ostatnio z tego powodu wulgarnie skrytykowany przez właściciela jednego z popularnych browarów. Krytyka go jednak nie wzrusza, uważa się bowiem za osobę tolerancyjną. - Mam dużo znajomych homoseksualistów, Żydów, czarnoskórych... dla mnie ważne jest to, jaki człowiek jest - podkreśla Michalczewski.

Michalczewski i bojkot piwa

Wszystko zaczęło się od wpisu na Facebooku, kiedy Marek Jakubiak, właściciel Browarów Regionalnych, napisał do boksera Dariusza Michalczewskiego: "Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać". Był to komentarz Jakubiaka ws. wywiadu, w którym Michalczewski oświadczył, że nie miałby nic przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

(fot. facebook.com/marek.jakubiak)
Źródło: (fot. facebook.com/marek.jakubiak)

Wielkie lanie Ciechana

Nie trzeba było długo czekać. W sieci szybko pojawiły się akcję pt. "nie piję Ciechana". Na Facebooku powstał nawet profil: "Nie dla browaru Ciechan", gdzie internauci piszą komentarze typu: "Od dziś go (piwa Ciechan - przyp. red.) nie tknę!!! ...i wzywam moich znajomych do bojkotu tej marki i innych browarów tego faceta". A twórcy profilu zaznaczają zdecydowane "nie dla homofoba, który dzięki własnej marce Browar Ciechan popiera narodowców i ruchy przeciwko środowiskom LGTB! Nie kupujmy Ciechana!".

d4eemb1

Akcja "lania Ciechana" rozlała się błyskawicznie po mediach społecznościowych. Kilka lokali zaproponowało nawet akcję wylewania całego zapasu piwa tej marki.

Znaleźli się również obrońcy Jakubiaka, którzy deklarują , że chętnie wypiją Ciechana" i piszą: "nie wszyscy w tym kraju mają sieczkę zamiast mózgu".

Marek Jakubiak jest właścicielem firmy Browary Regionalne Jakubiak Należy do niej pięć browarów: Browar Ciechan, Browar Lwówek, Browar Bojanowo, Browar Tenczynek, Browar Biskupiec.

d4eemb1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eemb1
Więcej tematów