Trwa ładowanie...
d2w85as
d2w85as

Dariusz Grabowski wystąpił z klubu PSL

Dariusz Grabowski i Gabriel Janowski. (PAP/Radek Pietruszka)
Poseł Dariusz Grabowski złożył rezygnację z członkostwa w klubie PSL. Ma to związek z jego środowym wystąpieniem w debacie nad projektem ustawy podatkowej, w którym skrytykował on zmiany podatkowe, zaproponowane przez rząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2w85as

Marek Sawicki, wiceszef PSL, powiedział w czwartek w Radiu Zet, że bardzo krytyczne wobec projektu budżetu wystąpienie Grabowskiego nie było uzgodnione z klubem PSL.

Dodał, że w tej sprawie rozmawiał już z Grabowskim Jarosław Kalinowski. Grabowski zapowiedział rezygnację z pracy w klubie Polskiego Stronnictwa Ludowego - powiedział Sawicki.

Grabowski utrzymuje natomiast, że jego środowe wystąpienie było uzgodnione z klubem i było przedyskutowane nawet z wicepremierem Belką. Dodał też, że jest zaskoczony decyzją polityków PSL. Działałem w dobrej wierze. To wystąpienie zostało bardzo dobrze odebrane. Składano mi gratulacje. Można powiedzieć, że zrobiłem dobrą robotę dla PSL, która została oceniona negatywnie. Tak bywa - uważa Grabowski.

d2w85as

Pytany, dlaczego odchodzi z klubu, skoro - jak powiedział - jego wystąpienie było uzgodnione z klubem i nawet z wicepremierem Markiem Belką, odpowiedział: Proszę pytać o to, wobec tego, wicepremiera Kalinowskiego.

Jarosław Kalinowski pytany, czy prosił Grabowskiego, żeby zrezygnował z członkostwa klubu stwierdził: To nie jest kategoria prośby.

Sawicki podkreślił, że w czasie środowej debaty sejmowej Grabowski powiedział, że według PSL, kwota 4,3 mld dodatkowych dochodów, jakiej rząd spodziewa się dzięki wprowadzeniu zmian w ustawie podatkowej, nie rozwiąże problemów budżetu, że uzyskanie takiej kwoty jest wątpliwe, a koszty całej operacji - wysokie.

W Sejmie poprzedniej kadencji Grabowski reprezentował początkowo ROP, z którego wystąpił i założył Polską Rację Stanu. W kwietniu tego roku Polska Racja Stanu podpisała z PSL porozumienie wyborcze zapewniające im start z list wyborczych PSL. (mk)

d2w85as

Podziel się opinią

Share

d2w85as

d2w85as
Więcej tematów