Trwa ładowanie...
d392ec5

Danuta Holecka na okładce "Do Rzeczy". A internauci kpią z pracy grafika

Bohaterką nowego wydania tygodnika "Do Rzeczy" jest Danuta Holecka, gwiazda dobrozmianowych "Wiadomości". Na razie nie znamy jeszcze treści wywiadu, ale publikacja już budzi emocje. Wszystko za sprawą grafika, który chyba nie lubi dziennikarki TVP. Z kolei tygodnik "Sieci" poświęca okładkę rekompensatom za mienie ofiar Holokaustu - Senat USA pracuje nad prawem, które ułatwi organizacjom żydowskim ubieganie się o ich zwrot. "Newsweek" zajmuje się coraz częstszymi rozwodami młodych Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Danuta Holecka na okładce "Do Rzeczy".
Danuta Holecka na okładce "Do Rzeczy". ("Do Rzeczy", Fot: "Do Rzeczy")
d392ec5

"Dzięki TVP widzimy dziś więcej" - obwieszcza z okładki tygodnika "Do Rzeczy" Danuta Holecka, gwiazda "Wiadomości". Redakcja zapowiada, że dzienikaraka mówi "o Bogu, dobrej zmianie i lawinie hejtu". - Zadaniem dziennikarza nie jest ocenianie dobrej zmiany - przekonuje Holecka. Za to przedmiotem oceny stała się okładka. Internauci zwracają uwagę na bardzo niską jakość pracy grafika.

Tygodnik braci Karnowskich zajmuje się z kolei w temacie okładkowym kwestią rekompensat za mienie odebrane ofiarom Holocaustu. "Zatrzymać to szaleństwo" - czytamy. Redakcja alarmuje, że w Kongresie USA trwają prace nad ustawą, która ma pomóc organizacjom żydowskim uzyskiwać rekompensaty za te ofiary II wojny światowej, które nie pozostawiły po sobie spadkobierców. "Gra idzie o miliardy dolarów odszkodowań. Przedstawiciele polskiego rządu uspokajają, jednak Polonia w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że tym razem problem nie rozejdzie się po kościach" - pisze autorka tekstu.

d392ec5

W numerze znajdzie się też wywiad z Julią Przyłębską, prezes Trybunału Konstytucyjnego, która została Człowiekiem Wolności tygodnika "Sieci". Redakcja zapowiada wywiad nie fragmentem poświęconym polityce, ale sztuce. "A zatem szukam w sztuce tej głębi, filozoficznego przejścia. Mój mąż odnajduje je w muzyce. Ja nie mam aż takiego słuchu, chociaż bardzo lubię muzykę. Malarstwo przemawia do mnie o wiele silniej. Choć niewątpliwie to słowo definiuje nas najlepiej i wszystko i tak w słowo się obraca" - mówi Przyłębska.

Namniej polityczną okładkę ma "Newsweek", który poświęcił ją kwestii rozwodów. Według badań Polacy biorący śluby w młodym wieku równie szybko się rozwodzą. "Małżeństwo na chwilę" - pisze redakcja. Na okładce są też zapowiedzi tekstów politycznych "Jak szalikowcy zdobyli Jasną Górę" i gospodarczych "Największy boom mieszkaniowy od 30 lat".

Z okładki "Wprost" na czytelników spogląda prezes TVP Jacek Kurski, który tydzień wcześniej udzielił wywiadu "Sieciom". W nowym wywiadzie ma wyjawiać kształt zmian w Telewizji. "Walkę z kłamstwami konkurencji, dofinansowanie „Korony królów”, rewolucję w regionach, alternatywny sylwester i koniec okradania klientów telewizji" obiecuje Kurski.

d392ec5

Podziel się opinią

Share

d392ec5

d392ec5
Więcej tematów