Trwa ładowanie...
d1x1at2

Dante przechodzi na emeryturę. Słynny kot zniknie z antykwariatu na Szewskiej

Żywa legenda ul. Szewskiej we Wrocławiu przechodzi na zasłużoną emeryturę. Mowa o kocie imieniem Dante, znanym z tamtejszego Antykwariatu Naukowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dante przechodzi na emeryturę. Słynny kot zniknie z antykwariatu na Szewskiej
(Facebook, Fot: Dante. Kot Dante)
d1x1at2

Rudo-biały kot Dante to niemal symbol ul. Szewskiej we Wrocławiu, znany wśród mieszkańców miasta, a w szczególności – wśród studentów. Niemal codziennie mogli go oni zobaczyć, gdy przechadzał się przed Antykwariatem Naukowym lub wylegiwał na ustawionych w witrynie książkach. Niestety, Dante przechodzi na emeryturę.

Poinformowano o tym na profilu facebookowym znanego wrocławskiego kota.

„Kochani! Właśnie się dowiedzieliśmy, iż Dante postanowił zakończyć swoją trzynastoletnią karierę w Antykwariacie i przechodzi na emeryturę (zwyczajnie nie chce wracać z wakacji w górach).” – czytamy na profilu Dante. Kot Dante.

d1x1at2

Wiadomo jednak, że niedługo w Antykwariacie pojawi się następca Dantego – mały, rudy kotek, dla którego imię będzie można wybrać właśnie na facebookowym profilu jego poprzednika. Jak informują jego administratorzy – wpłynęło 148 propozycji imienia dla nowego pupila.

Najczęściej, bo aż 15 razy pojawiał się „Homer”, nieco rzadziej „Schroedinger” oraz „Behemot”. Teraz admini zapowiadają, że stworzą zamkniętą listę najczęściej zgłaszanych imion i poddadzą ją pod głosowanie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1x1at2

Podziel się opinią

Share

d1x1at2

d1x1at2
Więcej tematów