Trwa ładowanie...
d3tlt0n

Czy międzynarodowa komisja pogodzi Izrael i Palestynę?

Raport międzynarodowej komisji ds. obecnego konfliktu palestyńsko-izraelskiego, zwanej od nazwiska jej szefa komisją Mitchella, zostanie zaprezentowany w piątek rządowi Izraela i władzom Autonomii Palestyńskiej. Poinformowały o tym w czwartek oficjalne źródła i palestyńskie, i izraelskie.

d3tlt0n
d3tlt0n

Pięcioosobową komisję utworzono na izraelsko-palestyńskim szczycie w egipskim kurorcie Szarm el-Szejk w październiku ubiegłego roku, gdzie spodziewano się położyć kres palestyńsko-izraelskim starciom, które wybuchły pod koniec września.

Na czele instytucji stanął były amerykański senator George Mitchell, który był mediatorem w procesie pokojowym w Irlandii Północnej. W pracy towarzyszyli mu: inny były senator USA Warren Rudman, były prezydent Turcji Suleyman Demirel, wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Javier Solana i szef norweskiej dyplomacji Thorbjorn Jagland.

Członkowie komisji spotkali się z wieloma osobistościami palestyńskimi i izraelskimi, zbierając informacje na temat podłoża i przebiegu starć. Obie strony współpracowały z komisją, choć ani Izrael, ani Palestyńczycy nie są zadowoleni z jej statusu. (kar)

d3tlt0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tlt0n
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj