Trwa ładowanie...

Czy Małopolska jest gotowa na sezon zimowy?

Już w sobotę odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu zimowego na Jaworzynie Krynickiej. Część tras narciarskich już działa i są na bieżąco naśnieżane - czy nie powtórzy się sytuacja z zeszłego roku, gdy miłośnicy białego szaleństwa nie mieli na czym jeździć?

Share
Czy Małopolska jest gotowa na sezon zimowy?
Źródło: Małopolska Organizacja Turystyczna
d2od3u1

Małopolska wiedzie prym w Polsce, jeśli chodzi o ilość i jakość tras dla narciarzy i snowboardzistów. Ponad 55 stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów i ok. 250 km tras - to właśnie oferta na zimę naszego województwa. Sektor sportów zimowych jest stale rozwijany, jednak wciąż w dużej mierze jest on zależny od pogody - o czym przekonaliśmy się w ubiegłym sezonie.

- W zeszłym roku mimo niewielkich opadów naturalnych można było jeździć na kilku stokach. Te stacje, które odpowiednio wcześnie się przygotowały na dośnieżanie tras, działały cały sezon - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Paweł Mierniczak z Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - Nowy sezon już się zaczął - pierwsze stacje ruszyły w zeszłym tygodniu. Na nartach i snowboardzie można już jeździć m.in. w Białce Tatrzańskiej, w Bukowinie Tatrzańskiej, w Zakopanem. W tym tygodniu startuje Wierchomla i Jaworzyna Krynicka - dodaje.

d2od3u1

Tegoroczny sezon zimowy zostanie oficjalnie zainaugurowany w sobotę na szczycie Jaworzyny Krynickiej. Organizatorzy gwarantują udaną zabawę, konkursy i zabawy dla najmłodszych, a także... śnieg.

- Teraz na większości stoków wykorzystujemy każdą minusową temperaturę, aby sztucznie je naśnieżyć - mówi Mierniczak. - W sobotę o godz. 17:00 na szczycie Jaworzyny już po raz ósmy odbędzie się Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni - zachęca organizator.

Wszyscy miłośnicy jazdy na jednej lub dwóch deskach, którzy przybędą na Stację Narciarską Jaworzyna Krynicka będą mogli kupić karnety w promocyjnych cenach, a dzieci otrzymają drobne prezenty.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2od3u1

Podziel się opinią

Share
d2od3u1
d2od3u1
Więcej tematów