Trwa ładowanie...
d17txbe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Cztery osoby zginęły w samobójczym zamachu w Nigerii

Kobieta z materiałami wybuchowymi wysadziła się w pobliżu zatłoczonego targowiska w położonym na północnym wschodzie Nigerii stanie Borno. Co najmniej cztery osoby poniosły śmierć a siedem zostało rannych - poinformowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cztery osoby zginęły w samobójczym zamachu w Nigerii
(Flickr, Fot: AK Rockefeller)
d17txbe

Nikt nie przyznał się do zamachu, który nosił wszelkie cechy charakterystyczne aktów terroru dokonywanych przez islamistów ze skrajnej organizacji Boko Haram. Dąży ona do ustanowienia kalifatu islamskiego w północno wschodniej Nigerii.

Zamachu dokonano przy jednym z posterunków kontrolnych przed wejściem na targ w miejscowości Ramirgo.

Zdaniem policji, kobieta najprawdopodobniej zamierzała zdetonować ładunek dopiero po wejściu na targ. Jednak jej zachowanie wzbudziło podejrzenia i z nieustalonych przyczyn do wybuchu doszło podczas przesłuchania.

d17txbe

Zobacz również: Polak z Państwa Islamskiego zabił 11 osób w zamachu samobójczym

d17txbe

Podziel się opinią

Share

d17txbe

d17txbe
Więcej tematów