Trwa ładowanie...
d3a6jm6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czterech bojowników Al-Szabab zginęło w ataku na bazę wywiadu

Czterech islamistów z Al-Szabab zginęło w Mogadiszu podczas ataku na ośrodek szkoleniowy wywiadu w stolicy Somalii. Według władz nie ma ofiar po stronie sił rządowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Somalijska bojówka al-Szabaab ma powiązania z al-Kaidą
Somalijska bojówka al-Szabaab ma powiązania z al-Kaidą (AFP, Fot: Abdurashid Abdulle)
d3a6jm6

- Odparliśmy atak. Jak widzicie, tu są ciała napastników z Al-Szabab, którzy zaatakowali budynek - powiedział rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych.

Islamiści wjechali na teren ośrodka samochodem załadowanym materiałami wybuchowymi. Świadkowie znajdujący się przed budynkiem twierdzą, że słychać było silną eksplozję i intensywną wymianę ognia.

Przedstawiciele Al-Szabab twierdzą, że w czasie ataku zginęło 10 agentów wywiadu.

d3a6jm6

Powiązani z Al-Kaidą islamiści z Al-Szabab kontrolują znaczne obszary na południu i w środkowej części Somalii, gdzie stosują prawo szariatu. Od wielu lat na terytorium kraju przeprowadzają też zamachy terrorystyczne.

Zobacz także - Al-Szabab rekrutuje na Zachodzie:

d3a6jm6

Podziel się opinią

Share

d3a6jm6

d3a6jm6
Więcej tematów