Trwa ładowanie...
d3dzt8g
d3dzt8g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czołowi politycy SLD chcą by Rakowski był symbolem lewicy

Czołowi politycy lewicy, w tym Aleksander
Kwaśniewski, Grzegorz Napieralski i Sławomir Wiatr chcą, by
niedawno zmarły Mieczysław Rakowski stał się symbolem lewicy.
Zamierzają powołać fundację jego imienia. Ale nie wszystkim w SLD
to się podoba - donosi "Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3dzt8g

Nie wiadomo, kiedy fundacja miałaby powstać i czym konkretnie zajmować.

- Fundacja niech sobie powstanie. Pod warunkiem że jej działanie w ogóle będzie miało sens - mówi prominentny polityk SLD. Jednak zastrzega: - Próba budowania na Rakowskim nowoczesnej lewicy to błąd. Bo jak to wytłumaczyć młodszym? Oni wtedy na nas już nie zagłosują.

Gazeta przypomina, że konflikt wokół nazwiska Rakowskiego można było zauważyć w SLD już wcześniej, m.in. na ostatnim kongresie partii, na który Rakowski nie został zaproszony. Dla ludzi z kręgu Wojciecha Olejniczaka miało to wymiar symboliczny - że skończyła się w SLD już pewna epoka, że czas oderwać się od PZPR-owskich korzeni.

d3dzt8g

Podziel się opinią

Share

d3dzt8g

d3dzt8g
Więcej tematów