Trwa ładowanie...
d3t9h63

Częstochowa. Brakuje miejsc w szpitalach, za mało karetek transportowych

W Częstochowie drastycznie rośnie liczba zakażonych COVID-19. W dramatycznej sytuacji znalazł się Miejski Szpital Zespolony. Na dodatek miasto ma tylko 3 karetki transportowe i to bez obsady lekarskiej. Prezydent po raz kolejny zaapelował do wojewody o wsparcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Częstochowa. Brakuje miejsc w szpitalach, za mało karetek transportowych
Częstochowa. Brakuje miejsc w szpitalach, za mało karetek transportowych (Newspix, Fot: Krzysztof Burski)
d3t9h63

Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta ponownie zaapelował do wojewody śląskiego o zabezpieczenie dostatecznej liczby miejsc dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Miejsc brakuje nie tylko w Częstochowie, ale także w gminach ościennych. W efekcie pogotowie ma olbrzymie problemy z umieszczaniem chorych na COVID-19 w szpitalach, do których powinni trafić.

Częstochowa. Poważne problemy służb medycznych

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz na oddziale przejściowym Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie muszą przebywać pacjenci z potwierdzonym koronawirusem, blokując miejsca m.in. dla pacjentów podejrzanych o zachorowanie na COVID-19. Zgodnie z przyjętą strategią Ministerstwa Zdrowia, miejski szpital w Częstochowie powinien jedynie przyjmować, diagnozować i izolować pacjentów podejrzanych o zachorowanie na COVID-19, natomiast szpitale II i III stopnia powinny zająć się leczeniem takich pacjentów. Niestety nie ma ich, gdzie skierować. Na dodatek karetki są zmuszone czekać w kolejkach przed placówkami medycznymi.

d3t9h63

To nie jedyny problem – miasto alarmuje, że ma zaledwie trzy karetki transportowe i to bez obsady lekarskiej. Stan pacjentów oczekujących na taki transport bardzo szybko się pogarsza, co w konsekwencji często wymusza intubację – konieczność podłączenia do respiratora. Transport takich chorych jest obciążony większym ryzykiem powikłań, więc szpitale domagają się obecności lekarza podczas przewożenia do nich intubowanego pacjenta. Coraz częściej zresztą stan przewożonych osób wymaga obecności lekarza w karetce. W związku z tym władze miasta - ze względu na coraz większą liczbę zakażonych pacjentów w ciężkim stanie - poprosiły wojewodę o rozważenie możliwości delegowania lekarzy do tego rodzaju transportów.

Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości

Sytuacja epidemiczna w Częstochowie jest ciężka. W ostatnim czasie każdego dnia przybywa ponad 70 nowych zakażeń COVID-19. Aktualnie liczba aktywnych przypadków to ponad 850! Ponad 900 osób jest na kwarantannie. Niestety tendencja jest cały czas wzrostowa.

źródło: Redakcja Modna Częstochowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3t9h63

Podziel się opinią

Share
d3t9h63
d3t9h63
Więcej tematów