Trwa ładowanie...

Często to "Wiadomościom" zarzuca się manipulację. Tym razem to oni mieli rację

"Pierwsze weto prezydenta Andrzeja Dudy" - taki komunikat obiegł media. Ale nie jest do końca prawdziwy, wymaga uzupełnienia. Bo to rzeczywiście pierwsze weto prezydenta, ale pierwsze od początku kadencji PiS. Od początku prezydentury Andrzej Duda odmówił podpisania pięciu ustaw. Często oskarżane o manipulacje "Wiadomości" podały prawdziwą liczbę.

Często to "Wiadomościom" zarzuca się manipulację. Tym razem to oni mieli racjęŹródło: tvp, fot: "Wiadomości"
d33jhif
d33jhif

Zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych wywołało wiele emocji. I trudno się dziwić, bo prezydent od dawna nie odesłał do Sejmu żadnej ustawy. Ale to nie znaczy, że nie robił tego w ogóle. Prezydent na początku swojej kadencji odmówił podpisania czterech ustaw przyjętych jeszcze przez parlament z większością PO-PSL.

Duda kontra Kaczyński 2017

Dlatego nazywanie tej decyzji "pierwszym wetem prezydenta" jest błędem. Mimo tego część mediów tak przedstawiała tę decyzję. A żeby uniknąć manipulacji do słów "pierwsze weto", wystarczy dodać "od objęcia władzy przez PiS". Podobną formułę zastosowały "Wiadomości" w materiale na temat decyzji Andrzeja Dudy.

Inna kwestia, że jako ekspert-politolog wypowiada się prof. Mieczysław Ryba, polityk Prawa i Sprawiedliwości. Pisaliśmy o nim w Wirtualnej Polsce.

d33jhif
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33jhif
Więcej tematów