Trwa ładowanie...

Czeska policja opublikowała wizerunki rosyjskich szpiegów. Mogą mieć powiązania ze sprawą Vrbietic

Czeska policja opublikowała zdjęcia dwóch mężczyzn, którzy jej zdaniem mogą mieć powiązania ze sprawą wybuchów w magazynach broni w Vrbitcach sprzed 7 lat. Czeski kontrwywiad twierdzi, że za atak odpowiedzialne mogą być rosyjskie służby specjalne.
Share
Czeski rząd podjął decyzję o wydaleniu z kraju 18 rosyjskich dyplomatów.
Czeski rząd podjął decyzję o wydaleniu z kraju 18 rosyjskich dyplomatów. Źródło: PAP, Fot: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
d38knwi

Zdaniem czeskiego kontrwywiadu za wybuchy w magazynach broni w Vrbieticach stoją rosyjskie służby specjalne. Obiekty miały stać się celem ataków ponieważ składowana w nich broń miała zasilić ukraińskie wojska walczące z separatystami w Donbasie oraz syryjskich rebeliantów. W związku z tymi informacjami Czeski rząd podjął decyzję o wydaleniu z kraju 18 rosyjskich dyplomatów.

Czeska policja szuka szpiegów

Na stronach czeskiej policji pojawiła się informacja o poszukiwaniach dwóch mężczyzn Aleksandra Miszkina i Anatolija Czepigi. Zdaniem służb są to rosyjscy agenci. Mężczyźni powiązani są także z otruciem Siergieja Skripala i jego córki środkiem typu nowiczok w 2018.

d38knwi

Czesi twierdzą, że szpiedzy mieli przyjechać do ich kraju w październiku 2014 roku, na krótko przed wybuchami w magazynach w Vrbieticach. Posługiwali się wówczas paszportami na nazwiska Rusłan Boszyrow i Aleksander Petrow. Czeska policja podkreśliła, że obecnie mężczyźni mogą posługiwać się innymi tożsamościami.

Paweł Kukiz może rozczarować PiS. Poseł bez owijania w bawełnę

Źródło: Gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38knwi

Podziel się opinią

Share
d38knwi
d38knwi
Więcej tematów