Trwa ładowanie...
d3ovd1u
IAR

Część obozu dla uchodźców pod Calais zostanie zlikwidowana. Decyzję podjął sąd w Lille. Będzie ewakuacja ok. 3 tys. imigrantów

• Sąd: można ewakuować część obozu dla uchodźców pod Calais
• Dotyczyć ona będzie ok. 3 tys. osób z południowej części obozu
• Sąd nie uwzględnił racji organizacji humanitarnych dot. uchodźców
• Cazeneuve: likwidacja takiego skupiska ludzi ma wymiar humanitarny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tzw. dżungla, czyli obóz imigrantów w Calais
Tzw. dżungla, czyli obóz imigrantów w Calais (AFP, Fot: Philippe Huguen)
d3ovd1u

Sąd w Lille na północy Francji wydał decyzję, że można ewakuować część obozu dla uchodźców pod Calais. Wcześniej minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve zapowiedział, że jest zdeterminowany, by imigrantów wysiedlić.

Sąd nie uwzględnił racji organizacji humanitarnych, które zwróciły się z tą sprawą do francuskiego Trybunału Administracyjnego.

Zdaniem tych organizacji państwo nie ma przygotowanej odpowiedniej liczby miejsc w ośrodkach przejściowych. Druga sprawa to obecność w obozie ponad 400 dzieci, których większość mieszka tam bez rodziców czy bliskich.

d3ovd1u

Ewakuacja może dotyczyć od dwóch do trzech tysięcy osób mieszkających w południowej części obozowiska zwanego popularnie "Dżunglą".

Minister Bernard Cazeneuve podkreśla, że likwidacja takiego skupiska ludzi, żyjących w bardzo trudnych warunkach sanitarnych, ma wymiar humanitarny.

Skrytykował decyzję Belgii o tymczasowym przywróceniu kontroli na jej granicy z Francją, by uniemożliwić przeniesienie się uchodźców z Calais na pobliskie flamandzkie wybrzeże, skąd mogliby próbować przedostać się na Wsypy Brytyjskie.

d3ovd1u

Podziel się opinią

Share
d3ovd1u
d3ovd1u
Więcej tematów