Trwa ładowanie...
d2mkev5

Czerwony Półksiężyc: na wybrzeżu Libii znaleziono zwłoki 74 migrantów

Ciała 74 migrantów zostały rano wyrzucone na brzeg Morza Śródziemnego w pobliżu miasta Az-Zawija na zachodzie Libii - poinformował Libijski Czerwony Półksiężyc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciała migrantów na wybrzeżu Libii
Ciała migrantów na wybrzeżu Libii (Fot: ICRC Libya)
d2mkev5

Rzecznik organizacji Mohammed al-Misrati powiedział, że okoliczności śmierci migrantów nie są jasne. Na Twitterze Libijski Czerwony Półksiężyc opublikował zdjęcia kilkunastu białych i czarnych worków na zwłoki, ułożonych na brzegu jeden obok drugiego.

Misrati powiedział, że znaleziono dziurawą łódź, na której zwykle przewozi się 120 osób, więc członkowie Półksiężyca spodziewają się znaleźć jeszcze więcej ciał - informuje AP.

Dyrektor Agencji Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej Fabrice Leggeri zauważa, że w zeszłym roku liczba migrantów, którzy utonęli na Morzu Śródziemnym, próbując przedostać się z Libii do Włoch, była rekordowa - 4 tys. 579. Rok wcześniej zginęło 2 tys. 869 migrantów, a w 2014 r. - 3 tys. 161.

Według rzecznika lokalne władze przetransportują ciała na cmentarz w stolicy kraju Trypolisie, na który trafiają niezidentyfikowane osoby.

d2mkev5

Podziel się opinią

Share
d2mkev5
d2mkev5
Więcej tematów