WP

Czekają na lot na Dominikanę. 300 osób koczuje na lotnisku w Warszawie. Akcja policji

To miały być wymarzone wakacje na Dominikanie, ale jak na razie, ich urlop zamienił się w koszmar. 300 turystów z Polski od ponad 24 godzin czeka na lot, który kilka razy był już odwoływany. Jedna z osób trafiła nawet do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turyści lecący na Dominikanę koczują na lotnisko Okęcie
Turyści lecący na Dominikanę koczują na lotnisko Okęcie (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Vampir2011)
WP

Informacje o wydarzeniach z warszawskiego lotniska przekazało TVN24. Polacy mieli lecieć na Dominikanę, ale nadal czekają na rejs. 300 osób czeka więc na lotnisku, a wcześniej nie chcieli opuścić płyty. Za wycieczkę turystów odpowiada biuro podróży TUI.

Samolot na Dominikanę miał wylecieć o godzinie 9 w środę - 15 sierpnia. - Okazało się, że samolot najprawdopodobniej ma usterkę techniczną. Tak pasażerowie podejrzewają, bo do tej pory kontaktu z przedstawicielami biura Tui nie ma - relacjonuje reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz.

Turyści czekali, ale się nie doczekali. W pewnym momencie nawet usiedli w samolocie, ale spędzili tam godzinę w upale, bo samolot miał awarię.

WP

Akcja na lotnisku, interweniowała policja. Jedna osoba w szpitalu

W końcu zostali poproszeni o opuszczenie samolotu. Ale część osób zaprotestowała i koczowała na płycie lotniska. Interweniowała policja. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Opóźnienie spowodowane jest problemami technicznymi samolotu Boeing 767-300 PH-OYI. "Przede wszystkim pragniemy wyrazić nasze najszczersze przeprosiny za opóźnienia i niedogodności, jakie powoduje to klientom TUI Poland. Jednak bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze. Dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązać problemy tak szybko, jak to możliwe" - czytamy w oświadczeniu TUI.

WP

Okazało się, że na Dominikanie również koczują turyści. Mieli przelecieć samolotem, który utknął w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rytel, rok po tragicznej nawałnicy

WP
WP
WP