Trwa ładowanie...

Czarnek zaczepił Bońka. Dostał ostrą odpowiedź

W mediach społecznościowych doszło do spięcia między szefem resortu edukacji Przemysławem Czarnkiem a Zbigniewem Bońkiem. Minister zarzucił byłemu prezesowi PZPN brak znajomości historii najnowszej. W odpowiedzi Boniek zacytował słynną fraszkę Juliana Tuwima.

Czarnek zaczepił Bońka. Dostał ostrą odpowiedźCzarnek zaczepił Bońka. Dostał ostrą odpowiedźŹródło: East News
d1jhgee
d1jhgee

Zaczęło się od Bońka, który na Twitterze prześmiewczo skomentował początek wywiadu z prezes Trybunału Konstytucyjnego na antenie TVP Info. Bronisław Wildstein przedstawił Julię Przyłębską jako "najważniejszy autorytet prawny w Polsce".

"Kto to jest ten gość?" - napisał Boniek, mając na myśli Wildsteina. Swój wpis opatrzył emotikonami.

Jego wpis spotkał się z wieloma komentarzami. Odniósł się do niego m.in. syn Wildsteina. "To ktoś, kto, kiedy Pan był pod wrażeniem Jaruzelskiego i spotkania z nim, walczył o tych, których Jaruzelski i reżim komunistyczny mordowali" - napisał Dawid Wildstein.

Chodzi o wywiad Bońka z 1991 roku dla "Przeglądu Sportowego" w którym stwierdził, że "Jaruzelski był największym z Polaków patriotów, jacy żyli w PRL".

d1jhgee

Czarnek wysyła Bońkowi podręcznik. Były piłkarz odpowiedział

Do opozycyjnej przeszłości Wildsteina nawiązał też Przemysław Czarnek. "A nie mówiłem, że całe pokolenia Polaków pozbawione były wiedzy o historii najnowszej? Dlatego HiT jest konieczny w szkołach. A Panu Bońkowi przekazuję przez PZPN podręcznik do Historii i Teraźniejszości. Warto poczytać, Panie Zbigniewie" - napisał minister.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Niespełna godzinę później Boniek zamieścił kolejny wpis. "Dziękuje i posłużę się Julianem Tuwimem, zna pan? Ukłony i prześle wiersze" - napisał, zwracając się do Czarnka.

Do wpisu dołączył tekst fraszki poety. "Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet pies cię je*ał, bo to mezalians byłby dla psa" - pisał niegdyś Tuwim odnosząc się do głosów swoich krytyków.

d1jhgee

To jednak nie zakończyło dyskusji. "Spokojnie. Bez nerwów. Każdy ma swoich znajomych... W każdym razie książka już w drodze. Zawsze jest czas na naukę" - napisał w odpowiedzi Czarnek, zamieszczając zdjęcie ze spotkania reprezentacji polski w piłce nożnej z władzami PRL. Widać na nim Bońka rozmawiającego z generałem Jaruzelskim.

Źródło: Twitter

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1jhgee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jhgee
Więcej tematów