Trwa ładowanie...

Czarne skrzynki Boeinga przekazane holenderskim śledczym

Czarne skrzynki pasażerskiego boeinga, który w czwartek został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą, przekazane holenderskim śledczym. Informuje o tym rząd Holandii. Czarne skrzynki przekazali Holendrom malezyjscy eksperci, którzy ubiegłej nocy otrzymali je od prorosyjskich separatystów.

Share
Czarne skrzynki Boeinga przekazane holenderskim śledczym
Źródło: PAP/EPA, Fot: Robert Ghement
d1vnlmg

Według Malezyjczyków na skrzynkach są tylko nieznaczne ślady uszkodzeń. Eksperci obawiali się, że przetrzymywane przez kilka dni przez separatystów urządzenia trafiły do Moskwy, gdzie ingerowano w ich zawartość.

Holandia przewodzi międzynarodowemu zespołowi ekspertów, który bada katastrofę. Czarne skrzynki mają trafić teraz do Farnborough w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje sie Ośrodek Badania Wypadków Lotniczych brytyjskiego rządu. Tam zostaną odczytane znajdujące się na skrzynkach dane.

d1vnlmg

Czarne skrzynki rejestrują parametry lotu oraz rozmowy prowadzone przez pilotów i załogę samolotu między sobą i z kontrolerami lotów.

Dziś do Holandii przyleci pierwszy wojskowy samolot transportowy z ciałami ofiar katastrofy. Wczoraj ciała zostały przetransportowane pociągiem-chłodnią z miejscowości Torez, gdzie spadł Boeing, do Charkowa.

Na pokładzie Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych znajdowało się 298 osób. Wszyscy zginęli. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Większość ofiar to Holendrzy

d1vnlmg

Podziel się opinią

Share
d1vnlmg
d1vnlmg
Więcej tematów