Trwa ładowanie...
d3bx4qm
d3bx4qm

Cyberprzestępcy szykują się na Gustava

W ciągu minionych kilkudziesięciu godzin zarejestrowano ponad 100 różnych domen internetowych, zawierających w nazwie słowo "Gustav" (to nazwa huraganu pustoszącego obecnie Amerykę Środkową) oraz frazy kojarzące się z dobroczynnością. Zdaniem specjalistów ds. bezpieczeństwa, domeny takie rezerwują m.in. przestępcy, zamierzający wkrótce wyłudzać pieniądze od osób chcących pomóc ofiarom Gustava - czytamy w "PC World Komputer".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3bx4qm

Z informacji przedstawionych przez dziennikarzy amerykańskiej stacji telewizyjnej KTAL wynika zresztą, że internetowi przestępcy już zaczęli korzystać z rozgłosu medialnego towarzyszącego huraganowi. W Sieci pojawiły się pierwsze oszukańcze e-maile, zachęcające do wpłacania datków na rzecz osób poszkodowanych przez Gustava.

Gdy w 2005 r. w Nowy Orlean uderzyła Katrina, w Sieci szybko pojawiły się setki stron, zachęcających do wpłacania datków na rzecz ofiar kataklizmu - sądzimy więc, że większość rejestrowanych obecnie "posthuraganowych" domen może posłużyć do działalności przestępczej - tłumaczy Marcus Sachs szef działającego przy Instytucie SANS zespołu Internet Storm Center (ISC).

d3bx4qm

Podziel się opinią

Share

d3bx4qm

d3bx4qm
Więcej tematów