Trwa ładowanie...
djd3a04

Ćwierć miliona od NFOŚ. Dla spółki powiązanej ze środowiskiem PiS

NFOŚiGW wydał w 2018 roku prawie pół miliona złotych na reklamy. Najwięcej, ponad ćwierć miliona otrzymała spółka Forum, powiązana ze spółką Srebrna. Jej prezesem jest Małgorzata Kujda, żona ówczesnego szefa Funduszu, Kazimierza Kujdy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NFOŚ, której szefował Kazimierz Kujda, przelała ćwierć miliona spółce-córce Srebrnej, której prezesem jest jego żona
NFOŚ, której szefował Kazimierz Kujda, przelała ćwierć miliona spółce-córce Srebrnej, której prezesem jest jego żona (East News, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER)
djd3a04

Do wydatków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotarł Krzysztof Brejza. Poseł Platformy Obywatelskiej opublikował odpowiedź Funduszu na pytanie o koszty działania w mediach w 2018 roku.

Okazuje się, że NFOŚiGW wydał na reklamy w mediach 498 501,99 zł. Najwięcej, bo ponad 258 tys zł. zapłacono spółce Forum. Wydaje ona "Gazetę Polską Codziennie".

Od ludzi pana Kujdy dla ludzi pani Kujdy

djd3a04

Większość udziałów w spółce Forum posiada spółka Geranium, która z kolei należy do powiązanej z PiS spółki Srebrna. Jej prezesem jest Małgorzata Kujda, żona ówczesnego prezesa Funduszu, Kazimierza Kujdy. Co ciekawe, ich syn pracuje w jednej z państwowych spółek.

Zobacz także: Jacek Sasin o sprawie Kujdy. "Kaczyński o tym nie wiedział"

W latach 2000-2019 kierował on Funduszem trzykrotnie (łącznie przez ponad 6 lat). W przeszłości był także prezesem spółki Srebrna (w sumie przez 11 lat). 12 lutego 2019 roku podał się do dymisji w związku z doniesieniami współpracy ze służbami SB.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djd3a04

Podziel się opinią

Share
djd3a04
djd3a04