Trwa ładowanie...
d1gq4a1
IAR

Ćwiczenia wojskowe NATO i Ukrainy zakończone

Manewry wojsk NATO i Ukrainy "Szybki trójząb", które odbywały się na poligonie w Jaworowie na zachodzie Ukrainy, zostały zakończone. W ćwiczeniach brali udział także polscy żołnierze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W manewrach wzięli udział m.in. polscy wojskowi
W manewrach wzięli udział m.in. polscy wojskowi (AFP, Fot: Yurko Dyachyshyn)
d1gq4a1

Było to pierwsze takie wojskowe przedsięwzięcie od czasu rozpoczęcia przez Rosję ataku na Ukrainę. Hasło ćwiczeń, które rozpoczęły się 15 września, to "Partnerstwo. Bezpieczeństwo. Pokój".

Kierujący manewrami ze strony ukraińskiej pułkownik Ołeksandr Sywak podkreślił, że żołnierzom udało się przede wszystkim udoskonalić współpracę w czasie operacji pokojowych. Po niemal dwóch tygodniach wspólnych ćwiczeń wojskowi tworzą jeden oddział gotowy do rozwiązania postawionych przed nim zadań.

Ogółem w ćwiczeniach wzięło udział 1200 wojskowych, połowa z Ukrainy. Z zagranicy najwięcej było Amerykanów - 200. Na poligonie w Jaworowie byli też żołnierze z Polski oraz Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii, Kanady, Niemiec, Gruzji, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Norwegii, Rumunii i Hiszpanii.

Na początku miesiąca na Morzu Czarnym odbyły się kilkudniowe ukraińsko - amerykańskie manewry "Sea Breeze 2014". Temat ćwiczeń była "międzynarodowa operacja mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa statkom w kryzysowym regionie".

d1gq4a1

Podziel się opinią

Share

d1gq4a1

d1gq4a1
Więcej tematów