Trwa ładowanie...
d492yhh
31-05-2008 10:00

Ćwiąkalski: wniosek do sądu rodzinnego ws. kuratora dla PR to lapsus

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski
uważa, że kuratora do Polskiego Radia (PR) "można wprowadzić
poprzez sąd rejestrowy". Złożenie wniosku w tej sprawie do sądu
rodzinnego i dla nieletnich nazywa "lapsusem".

d492yhh
d492yhh

O tym, że minister skarbu państwa Aleksander Grad wysłał wniosek o ustanowienie kuratora w PR do sądu rodzinnego i dla nieletnich napisał sobotni "Dziennik".

Rzeczywiście tak jak patrzę w tym momencie (...) chyba nie jest to właściwa droga dla wprowadzenia kuratora dla radia, bo takiego kuratora można oczywiście wprowadzić, ale na innej drodze. Poprzez postępowanie i sąd rejestrowy, więc właściwy dla spółek, dla tego typu podmiotów gospodarczych. Być może to jest po prostu lapsus - powiedział Ćwiąkalski w sobotę w radiowych "Sygnałach Dnia".

Ćwiąkalski mówił, że minister nie jest w stanie przeczytać wszystkich dokumentów, które podpisuje. "Sam wiem, że przerzucam i patrzę co podpisuję, ale nie powiem, żebym czytał każde słowo w wielostronicowych pismach, więc może chodzi tutaj o tego typu lapsus" - tłumaczył prawdopodobne przyczyny wysłania wniosku o ustanowienie kuratora w PR do sądu rodzinnego i dla nieletnich.

Jak napisał "Dziennik", "resort idzie w zaparte i w przesłanej do redakcji odpowiedzi zarzeka się, że +sąd opiekuńczy był najwłaściwszym miejscem do złożenia wniosku w tej sprawie+".

d492yhh

Boję się, że trafię do poprawczaka - ironizował w rozmowie z gazetą prezes PR Krzysztof Czabański.

W połowie maja minister skarbu Aleksander Grad wystąpił do sądu o wyznaczenie kuratora w Polskim Radiu oraz złożył skargę na bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Minister mówił wówczas, że "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, nie będąc w stanie przez tyle miesięcy wybrać członka Rady Nadzorczej Polskiego Radia, paraliżuje funkcjonowanie organu (nadzorczego) spółki". Ministerstwo przypomina, że od 30 stycznia 2008 r., kiedy ówczesna przewodnicząca Irena Kleniewska złożyła rezygnację, rada nadzorcza Polskiego Radia działa w niepełnym składzie, a co za tym idzie nie może spotykać się na formalnych posiedzeniach i podejmować uchwał. KRRiT do tej pory nie uzupełniła składu RN Polskiego Radia.

d492yhh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d492yhh
Więcej tematów