Trwa ładowanie...

Córka Władimira Putina uciekła z Holandii?

29-letnia Maria, córka Władimira Putina, prezydenta Rosji, opuściła swój apartament w Holandii - donosi "New York Daily News". Z kolei "Daily Mail" pisze wręcz, że Maria Putin uciekła. Zdaniem obu dzienników przyczyniła się do tego fala oburzenia po katastrofie malezyjskiego boeinga.

Share
Córka Władimira Putina uciekła z Holandii?
Źródło: PAP/EPA, fot: Shamshahrin Shamsudin
d9ezg6e

Vladimir Putin’s daughter has apparently fled her Netherlands home as outrage grows over Malaysia Airlines crash. http://t.co/vXEzp7acx6

— New York Daily News (@NYDailyNews) lipiec 25, 2014

Klika dni temu "De Telegraaf" ustalił, że Maria Putin przebywa w Holandii w miejscowości Voorschoten (30 km od Amsterdamu). 29-letnia kobieta od 2013 roku razem ze swoim holenderskim partnerem dzieliła tam apartament wart ponad 3 mln dolarów. Budynek, w którym mieszkają, znajduje się w dzielnicy Krimwijk (w tłum. Krym).

d9ezg6e

Po katastrofie Boeinga nad Ukrainą, w którym zginęło 193 Holendrów, mieszkańcy miasta zapowiedzieli protesty przed domem córki Putina. Ostre stanowisko wyraził również burmistrz Hilversum, który w jednym z wywiadów ocenił, że córka Władimira Putina, która mieszka w Holandii, powinna zostać deportowana.

Pieter Broertjes przeprosił później za swoje słowa. Wyjaśnił, że wynikały one z "bezsilności".

Jeden z okolicznych mieszkańców powiedział w rozmowie z "Mirror", że nie widział Marii Putin od momentu katastrofy samolotu.

Boeing 777 linii Malaysia Airlines rozbił się w 17 lipca na wschodzie Ukrainy. Na pokładzie samolotu znajdowało się 298 osób, w tym Holendrzy, Malezyjczycy, Australijczycy, Indonezyjczycy, Brytyjczycy, Niemcy, Belgowie i Filipińczycy. Maszyna została zestrzelona.

_ Źródło: New York Daily News, Daily Mail, Mirror, De Telegraaf_

d9ezg6e

Podziel się opinią

Share
d9ezg6e
d9ezg6e
Więcej tematów