Trwa ładowanie...
d2683os

Córka polskiego kardiologa Fatima Dyczynski na liście pasażerów malezyjskiego boeinga

Chociaż na udostępnionej przez linie Malaysia Airlines liście pasażerów tragicznego lotu MH17 nie znalazł się żaden obywatel Polski, to pojawiło się tam nazwisko 25-letniej Niemki Fatimy Dyczynski, córki pochodzącego z Polski kardiologa Jerzego Dyczyńskiego. Dziewczyna leciała do australijskiego Perth, gdzie od 7 lat mieszkają jej rodzice.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kwiaty na miejscu katastrofy malezyjskiego boeinga
Kwiaty na miejscu katastrofy malezyjskiego boeinga (PAP/EPA, Fot: Robert Ghement)
d2683os

Urodzona w Niemczech 25-letnia Fatima Dyczynski wracała z Holandii do mieszkających w Australii rodziców. W Holandii Fatima skończyła 5-letnie studia inżynierskie na Uniwersytecie Technologicznym. W kraju kangurów miała rozpocząć nowe życie - czekał tam na nią staż IBM.

Rodzice chcieli jej zrobić niespodziankę i prezent z okazji ukończenia studiów. Kupili dziewczynie piękny kabriolet BMW i czekali na nią na lotnisku w Perth, gdzie miała wylądować ok. 15.00 czasu lokalnego. Nie doczekali się.

Załamani rodzice opowiedzieli o niezwykłej córce mediom pokazując dziennikarzom ulubione zdjęcia Fatimy w skafandrze kosmicznym. Matka Fatimy, Angela Rudhart-Dyczynski powiedziała, że marzeniem jej córki było zostać astronautą i polecieć na Marsa. - Byłam absolutnie pewna, że to zrobi - mówi zapłakana matka serwisowi Perth Now. - Teraz pozostała tylko pustka - dodaje kobieta.

 (fot. perthnow.com.au)
((fot. perthnow.com.au))

Jak wspominali państwo Dyczynski, rozmawiali z córką przez Skype'a na chwilę przed jej wylotem z Amsterdamu. Rodzice do końca łudzili się, że córki nie było na pokładzie samolotu, który rozbił się na Ukrainie. Niestety, opublikowana przez linie Malaysia Airlines lista pasażerów nie pozostawia wątpliwości.

d2683os

Według tych danych w katastrofie zginęło 283 pasażerów i 15 członków załogi. Największą grupę ofiar stanowią Holendrzy - 193 osoby, w tym jedna z podwójnym obywatelstwem Holandii i USA. Zginęło też 43 Malezyjczyków (w tym 15 członków załogi), 27 Australijczyków, 12 Indonezyjczyków, 10 Brytyjczyków (w tym jedna osoba z podwójnym obywatelstwem W. Brytanii i RPA), 4 Niemców, 4 Belgów, 3 Filipińczyków, 1 Kanadyjczyk i 1 Nowozelandczyk.

Pełna lista nazwisk pasażerów lotu MH17

Źródło:WP.PL,www.perthnow.com.au

d2683os

Podziel się opinią

Share
d2683os
d2683os
Więcej tematów