Trwa ładowanie...
d2ucydd

Córka Niemcowa: nie znajdą odpowiedzialnych za śmierć mojego taty

Córka Borysa Niemcowa jest przekonana, że osoby odpowiedzialne za morderstwo jej ojca nie zostaną złapane. Jej zdaniem było to polityczne morderstwo, za które odpowiedzialność ponoszą władze Rosji.

Share
d2ucydd

Borys Niemcow, przywódca antyputinowskiej opozycji, został zabity 27 lutego niedaleko Kremla. Rosjanie poinformowali o zatrzymaniu dwóch podejrzanych o udział w tym zabójstwie. Trzeciego próbowano zatrzymać, jednak wysadził się w powietrze.

Do zdarzenia doszło w stolicy tej republiki - Groznym. Policjanci zablokowali podejrzanego w mieszkaniu w jednym z wieżowców w centrum tego miasta. Nikt inny w incydencie nie ucierpiał.

W sobotę wieczorem sekretarz Rady Bezpieczeństwa Inguszetii, innej republiki tworzącej FR, Albert Barachajew, ujawnił, że w sprawie zabójstwa Niemcowa zatrzymano już cztery osoby.

- Zatrzymano Zaura Dadajewa, zastępcę dowódcy pułku (d. batalionu) "Północ" MSW Republiki Czeczeńskiej, i mężczyznę, który jechał razem z nim w samochodzie. Ponadto zatrzymano Anzora Gubaszewa, pracownika prywatnej firmy ochroniarskiej w Moskwie, i jego brata - oświadczył Barachajew, którego cytuje państwowa agencja RIA-Nowosti.

d2ucydd

Podziel się opinią

Share
d2ucydd
d2ucydd
Więcej tematów