Trwa ładowanie...

Coraz więcej wiernych na mszach. Kościół może być zadowolony

Z najnowszych badań statystycznych Kościoła katolickiego wynika, że wierni coraz częściej przychodzą na niedzielną mszę świętą i chętniej przystępują do komunii. Najwięcej osób uczęszcza do kościoła w diecezji tarnowskiej - 71,7 proc.

Share
Coraz więcej wiernych na mszach. Kościół może być zadowolonyŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4a16p4

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował najnowsze dane. W tym przypadku oznacza to informacje zebrane w 2017 r. Proboszczowie z ponad 10 tys. parafii w jedną niedzielę października policzyli, ilu wiernych przyszło na mszę i przyjęło komunię.

Z badania przeprowadzonego w całym kraju wynika, że w 2017 roku o 1,6 proc. więcej osób uczestniczyło w niedzielnych mszach św. niż rok wcześniej. Również o 1 proc. wzrosła liczba osób przystępujących do komunii.

Tego dnia we mszy uczestniczyło 38,3 proc. wiernych, natomiast komunię przyjęło 17 proc. W 2016 roku było to odpowiednio 36,7 proc. i 16 proc. Najwięcej wiernych spełnia swój niedzielny obowiązek w diecezji tarnowskiej - 71,7 proc. Najmniej - w diecezjach szczecińsko-kamieńskiej oraz łódzkiej - 24,6 proc.

W 2017 roku księża ochrzcili 400 tys. osób. To o 5 pkt. proc. więcej niż rok wcześniej. Kościół udzielił 134 tys. ślubów. Wniesiono 4,3 tys. spraw o stwierdzenie nieważności małżeństwa. W 71 proc. tych spraw orzeczono, że małżeństwo jest nieważne.

Zobacz także: Bp Tadeusz Pieronek: Kościół powinien zająć się tym do czego został stworzony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a16p4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a16p4
d4a16p4
Więcej tematów