Trwa ładowanie...
d2ljnnq

Coraz bliżej otwarcia Muzeum Warszawskiej Pragi

Kończy się już budowa pierwszego i długo oczekiwanego muzeum po prawej stronie Wisły. Praska placówka Muzeum Warszawy stanie się centrum wiedzy o tej części miasta, miejscem gromadzenia pamiątek, ośrodkiem działań kulturalnych i edukacyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz bliżej otwarcia Muzeum Warszawskiej Pragi
(WawaLove.pl, Fot: R. Motyl)
d2ljnnq

Muzeum Warszawskiej Pragi jest jednym z przedsięwzięć, które miasto realizuje, aby ożywić prawy brzeg miasta i ochronić dziedzictwo kulturowe Pragi, która jest wyjątkowym miejscem w stolicy. Inwestycja powstaje dzięki unijnym pieniądzom. Całkowita wartość budowy Muzeum to ok. 38 mln zł, z czego ponad 12 mln zł to środki pochodzące z Unii Europejskiej.

Decyzja o powstaniu Muzeum Pragi w zabytkowych budynkach przy ulicy Targowej 50/52 została podjęta w 2007 roku. Obiekt miał być gotowy w 2011 roku. Termin ukończenia prac przekładano już kilkakrotnie. Otwarcie ekspozycji zaplanowane jest obecnie na przełom roku 2014/2015.

Jeśli chcecie podzielić się wspomnieniami, zdjęciami i informacjami o Pradze, a szczególnie o budynku, w miejscu którego powstaje Muzeum Warszawskiej Pragi, zajrzyjcie na stronę: www.muzeumpragi.pl.

d2ljnnq

Podziel się opinią

Share

d2ljnnq

d2ljnnq
Więcej tematów