Trwa ładowanie...
d3qjnyv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Coming out ministra spraw zagranicznych Łotwy. Edgars Rinkeviczs: jestem gejem

Minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkeviczs ujawnił na Twitterze, że jest homoseksualistą i zapewnił, że będzie walczył o równe traktowanie wszystkich rodzajów związków w swoim kraju. Coming outu pogratulował szefowi MSZ były minister spraw zagranicznych Polski, a obecnie marszałek sejmu, Radosław Sikorski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Edgars Rinkeviczs
Edgars Rinkeviczs (AP, Fot: © 2014 Geert Vanden Wijngaert)
d3qjnyv

"Z dumą ogłaszam, że jestem gejem. Życzę wam wszystkim powodzenia" - napisał w czwartek wieczorem na mikroblogu 41-letni szef dyplomacji. Jego wpis został dotychczas podany dalej przez ponad 1,3 tys. użytkowników Twittera i polubiony przez ponad 1,9 tys. internautów.

"Nasz kraj musi stworzyć status prawny dla wszystkich rodzajów związków partnerskich i będę o to walczyć. Wiem, że wkrótce wybuchnie megahisteria, ale jestem dumny z bycia gejem" - dodał.

d3qjnyv

Łotewskie ministerstwo spraw zagranicznych potwierdziło, że wpis ministra jest autentyczny.

Lokalna organizacja broniąca praw osób LGTB o nazwie Mazaika podziękowała Rinkeviczsowi za odwagę, a jego coming out nazwała "historycznym krokiem w kierunku otwartej, różnorodnej i lepszej Łotwy".

Także prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves pochwalił łotewskiego ministra. "To bardzo odważny mężczyzna i bardzo dobry minister spraw zagranicznych" - napisał na Twitterze estoński szef państwa.

Coming Outu pogratulował były minister spraw zagranicznych Polski, a obecnie marszałek sejmu, Radosław Sikorski, który napisał: "Jestem dumny, że jestem twoim przyjacielem, Edgars".

Rinkeviczs, historyk i politolog, jest szefem łotewskiej dyplomacji od października 2011 r. i jest jednym z najpopularniejszych polityków w tym kraju.

d3qjnyv

Podziel się opinią

Share

d3qjnyv

d3qjnyv
Więcej tematów