Trwa ładowanie...
d3cvgi1

Cola i Pepsi zmieniają skład. By nie ostrzegać przed...

Coca-Cola i Pepsi zmieniają receptury swoich najpopularniejszych napojów. Chcą w ten sposób uniknąć umieszczania na opakowaniach informacji z ostrzeżeniem przed możliwością zachorowania na raka - podaje serwis BBC News.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W USA zmienią skład Coca Coli i Pepsi
W USA zmienią skład Coca Coli i Pepsi (PAP/DPA, Fot: Wolfram Steinberg)
d3cvgi1

Zgodnie z nową recepturą zmniejszono ilość barwnika 4-metyloimidazolu. Według naukowców z Kalifornii, środek ten znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych, co zostało udowodnione w trakcie badań przeprowadzonych na zwierzętach.

Naukowcy podają, że nie ma jednak dowodów, iż specyfik działa negatywnie na ludzi. Po szczegółowych badaniach badaniach i analizie substancja została dodana w Kaliforni do stanowej listy produktów rakotwórczych.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, twierdzi, że osoba musiałby wypijać 1000 puszek Coca-Coli lub Pepsi dziennie, aby przyswoić taką samą dawkę podejrzanej substancji, jaka podawana była zwierzętom w laboratoriach.

d3cvgi1

Diana Garza-Ciarlante z Coca-Coli w rozmowie z agencją AP, powiedziała, że nie ma zagrożenia, które uzasadniałoby taką zmianę, to "poprosiliśmy naszych dostawców karmelu, aby zmienili recepturę tak, by nasze produkty nie musiały zawierać na etykietach naukowo nieuzasadnionego ostrzeżenia".

Oba koncerny zmienią skład swoich flagowych napojów na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, czy takie zmiany nastąpią również w Europie.

d3cvgi1

Podziel się opinią

Share
d3cvgi1
d3cvgi1