Trwa ładowanie...
21-11-2014 17:05

Co z tramwajem na Naramowice? Ryszard Grobelny zapowiada konsultacje

Na początku 2015 r. mieszkańcy wezmą udział w głosowaniu, w którym zdecydują o wyborze rozwiązania komunikacyjnego dla Naramowic. Nie ma jednak pewności, że miasto zrealizuje zwycięski wariant.

Co z tramwajem na Naramowice? Ryszard Grobelny zapowiada konsultacjeŹródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
dhmplri
dhmplri

Rozwiązanie komunikacyjne dla Naramowic to najgorętszy temat w poznańskiej polityce miejskiej od wielu miesięcy. Główne środowiska polityczne, a także wiele organizacji pozarządowych opowiadają się za budową linii tramwajowej, ale prezydent Ryszard Grobelny za najlepsze rozwiązanie uważa stworzenie buspasów, po których kursowałyby autobusy elektryczne. - To nie jest moja opinia, ale ekspertów - przekonuje Grobelny.

Władze miasta chcą jednak, aby w wyborze najlepszego rozwiązania wzięli udział także mieszkańcy. W piątek prezydent zapowiedział, że jeszcze w listopadzie rozpoczną się konsultacje społeczne. Na tym etapie wszyscy uczestnicy konsultacji zostaną podzieleni na grupy opowiadające się za konkretnym wariantem. Na stronie internetowej każdy będzie mógł zapoznać się z materiałami dotyczącymi każdego rozwiązania, np. linii tramwajowej i buspasu dla autobusów elektrycznych.

Na styczeń zaplanowano debatę, na której zostaną omówione wszystkie plusy i minusy każdego planu. Zwolennicy każdego z rozwiązań będą mieli przekonać do niego pozostałych. Wreszcie na przełomie stycznia i lutego odbędzie się głosowanie na najlepszy wariant. - Do rozwiązań, jakie już znamy, mogą dojść nowe - uważa prezydent Grobelny.

W głosowaniu będą mogli wziąć udział mieszkańcy Umultowa, Naramowic, Moraska, Radojewa i Winograd - w sumie 67 tys. osób. Wynik głosowania nie będzie jednak wiążący - władze miasta jedynie wezmą go pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

- Każdy wariant jest możliwy pod warunkiem, że będą pieniądze na jego realizację - wyjaśnia Grobelny.

dhmplri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhmplri
Więcej tematów