WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Co najmniej 82 zabitych w wybuchu gazu w restauracji

Co najmniej 82 osoby zginęły, a ok. stu zostało rannych w sobotę, gdy w restauracji w stanie Madhja Pradeś, w środkowych Indiach, wybuchła butla gazowa - poinformował pracownik służb medycznych. Doszło też do drugiej eksplozji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Wcześniej policja informowała o co najmniej 35 ofiarach śmiertelnych i 75 rannych. Pod gruzami ratownicy wciąż szukają ocalałych.

Do wybuchu doszło ok. godz. 8.30 czasu lokalnego (godz. 5 czasu polskiego) w miejscowości Petlawad, ok. 310 km na zachód od stolicy stanu Madhja Pradeś, Bhopalu.

W wyniku wybuchu gazu zawalił się budynek, w którym mieściła się restauracja. W chwili eksplozji była pełna pracowników biurowych i uczniów, którzy jedli śniadanie. Restauracja mieściła się obok dworca autobusowego.

WP

Następnie doszło do eksplozji przechowywanych w pobliżu materiałów wybuchowych.

- Był też drugi wybuch, w którym zginęło wiele osób - powiedział przedstawiciel policji B.L. Gaur, dodając, że eksplozja była tak silna, że uszkodziła sąsiednie budynki.

Premier Indii Narendra Modi wyraził na Twitterze ubolewanie z powodu wydarzeń w Petlawad. Lokalne władze zapowiedziały, że rodziny ofiar mogą liczyć na odszkodowanie w wysokości 200 tys. rupii (3020 dolarów), a poszkodowani w wybuchu na 50 tys. rupii (755 dolarów).

Polub WP Wiadomości
WP
WP