Trwa ładowanie...
pakistan

Co najmniej 106 ofiar szturmu na Czerwony Meczet

W czasie trwającego osiem dni oblężenia a następnie zakończonego w środę szturmu armii pakistańskiej na Czerwony Meczet w Islamabadzie zginęło co najmniej 106 ludzi, w tym ośmiu żołnierzy sił rządowych - podały miejscowe władze.
Share
Co najmniej 106 ofiar szturmu na Czerwony Meczet
Źródło: AFP
d10eqwf

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/60-ofiar-szturmu-na-meczet-6038700406064257g )
Ofiary szturmu na Meczet

W środę wojsko ostatecznie oczyściło świątynny kompleks z bojowników islamskich - obecnie rozpoczęto identyfikowanie zwłok zabitych, co ma m.in. wykazać czy w meczecie byli także zagraniczni bojownicy.

d10eqwf

Dowództwo armii pakistańskiej stwierdziło w czwartek, iż wśród zabitych w toku walk w meczecie nie ma ani jednej kobiety czy dziecka.

W środę, po zakończeniu akcji pakistańskiego wojska w meczecie, Ajman al-Zawahiri, człowiek nr 2 w dowództwie międzynarodowej sieci terrorystycznej Al-Kaida, zaapelował do muzułmanów świata o odwet.

W czasie szturmu zginął m.in. główny mułła meczetu Abdul Raszid Ghazi. Zbuntowani przeciwko rządowi islamscy radykałowie otwarcie przeciwstawiają się pakistańskim władzom. Jednym z ich głównych żądań jest wprowadzenie w Pakistanie szarijatu, czyli prawa koranicznego.

d10eqwf

Podziel się opinią

Share
d10eqwf
d10eqwf
Więcej tematów