Trwa ładowanie...
d3s8yed

Co 10. kobieta poniżej 20. roku życia jest ofiarą przemocy seksualnej

Co dziesiąta kobieta na świecie doświadczyła poważnej przemocy seksualnej - informuje The Guardian przytaczając najnowszy raport UNICEF. Przytaczane dane są szokujące - aż 120 milionów kobiet i dziewcząt poniżej 20 roku życia zostało przymuszonych do gwałtu lub innych aktów seksualnych.
Share
Co 10. kobieta poniżej 20. roku życia jest ofiarą przemocy seksualnej
Źródło: AFP, Fot: Safin Hamed
d3s8yed

Najgorsza sytuacja pod tym względem jest w w Demokratycznej Republice Konga i Gwinei Równikowej , gdzie przemocy doświadcza 70% kobiet, niewiele lepiej jest też w Ugandzie, Tanzanii i Zimbabwe. Problem pojawia się także w krajach bogatych, gdzie kobiety doświadczają nękania i wykorzystywane są do rozpowszechniania pornografii. Sprawcami gwałtów są zazwyczaj najbliżsi - mężowie, partnerzy, narzeczeni, rodzice.

Seksualne wykorzystanie to temat przemilczany. Jak pokazują dane UNICEF prawie połowa wszystkich dziewcząt w wieku 15-19 lat, która doświadczyła przemocy fizycznej lub seksualnej nigdy nie powiedziała nikomu o tym.

Naukowcy odkryli nie tylko problem przemocy wśród kobiet, ale także dzieci, nawet bardzo malutkich, które doświadczają brutalnych form dyscypliny.

d3s8yed

Podziel się opinią

Share
d3s8yed
d3s8yed
Więcej tematów