Trwa ładowanie...
drl2msa

CNN: Barack Obama ostrzeżony o możliwych atakach w okresie noworocznym

• Prezydent USA Barack Obama został poinformowany o możliwości ataków terrorystycznych w okresie noworocznym
• Zagrożenie dotyczy trzech miast: Nowego Jorku, Los Angeles i Waszyngtonu
• Informacje o możliwych atakach są niepotwierdzone i pochodzą od źródeł zagranicznych
• Zaostrzono środki bezpieczeństwa m.in. przy nowojorskim Times Square i Rose Bowl koło Los Angeles
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent USA Barack Obama
Prezydent USA Barack Obama (AFP, Fot: BRENDAN SMIALOWSKI)
drl2msa

Prezydent USA Barack Obama został poinformowany o możliwości ataków terrorystycznych w okresie noworocznym w trzech wielkich amerykańskich miastach: Nowym Jorku, Los Angeles i Waszyngtonie - informuje CNN.

Briefing z udziałem władz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo odbył się przed wyjazdem prezydenta na wakacje na Hawajach.

Informacje o możliwych zagrożeniach są niepotwierdzone i pochodzą od źródeł zagranicznych. Cytowani przez CNN przedstawiciele amerykańskiej administracji sprecyzowali, że doniesienia o zagrożeniu są oparte na "jednym źródle". Niemniej władze zapewniają, że traktują również takie ostrzeżenia bardzo poważnie.

drl2msa

Nie sprecyzowano, których konkretnie lokalizacji w trzech miastach dotyczą te ostrzeżenia. Źródła CNN podkreśliły, że szczególne obawy dotyczą zawsze tzw. miękkich celów, takich jak wielkie zgromadzenia czy węzły komunikacyjne.

Według CNN władze federalne i lokalne zaostrzają środki bezpieczeństwa w miejscach uważanych za szczególnie narażone na ataki ze względu na obchody Nowego Roku. Chodzi o nowojorski Times Square i Rose Bowl niedaleko Los Angeles.

drl2msa

Podziel się opinią

Share
drl2msa
drl2msa
Więcej tematów