Trwa ładowanie...
d116936

Clinton apeluje do Iranu ws. zatrzymanych turystów

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zaapelowała do władz irańskich o informacje na temat trzech amerykańskich turystów, którzy w zeszłym tygodniu zostali najpewniej zatrzymani w Iranie. Turyści zostali aresztowani na północy Iranu, przy granicy z zamieszkanym przez Kurdów regionem Iraku.

Share
d116936

Jak powiedziała amerykańska sekretarz stanu, szwajcarscy dyplomaci, którzy reprezentują interesy USA w Iranie, dowiadują się w irańskim MSZ o szczegóły, lecz jeszcze nie otrzymali oficjalnego potwierdzenia, że amerykańscy obywatele zostali faktycznie aresztowani.

- Poprosiliśmy naszych szwajcarskich partnerów, by określili status trzech zaginionych Amerykanów - powiedziała Clinton. Wyraziła przy tym zaniepokojenie sprawą.

Z wypowiedzi przedstawiciela kurdyjskich sił ochrony pogranicza wynika, że trzej Amerykanie skontaktowali się ze swoim kolegą, który z powodu choroby pozostał w hotelu i powiedzieli mu, że "przypadkowo weszli na terytorium Iranu i zostali otoczeni przez żołnierzy".

Irańska telewizja państwowa poinformowała, że Amerykanie zostali aresztowani, gdyż nie zważali na ostrzeżenia irańskiej straży granicznej.

d116936
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d116936
d116936
Więcej tematów