Trwa ładowanie...
d3bxxpa

Cieszanów Rock Festiwal 2018 – Gogol Bordello główną gwiazdą imprezy

Już 16 sierpnia startuje kolejna odsłona Cieszanów Rock Festiwal. Podczas tegorocznej edycji główną gwiazdą będzie nowojorski zespół Gogol Bordello.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cieszanów Rock Festiwal 2018 - Gogol Bordello największą gwiazdą imprezy
Cieszanów Rock Festiwal 2018 - Gogol Bordello największą gwiazdą imprezy (iStock.com)
d3bxxpa

Gogol Bordello po raz kolejny w Polsce

Po raz ostatni Gogol Bordello na polskiej ziemi grało w maju tego roku. Wówczas fani zespołu tłumnie przybyli do gdańskiego klubu B90. Tym razem, miłośnicy ich twórczości będą mogli posłuchać tej nietypowej muzyki podczas Cieszanów Rock Festiwal.

Muzyka i skład Gogol Bordello

Nowojorski zespół składa się z ośmiu członków. Każdy z nich urodził się w innej części świata. Lider zespołu Eugene Hütz pochodzi z Ukrainy, skrzypaczka i gitarzysta są Rosjanami, akordeonista pochodzi z Białorusi. W składzie znajdują się również mieszkańcy USA, Ekwadoru i Etiopii. Ich muzykę zwykło się określać mianem punk rocka z domieszką cygańskiej nuty. Sami artyści twierdzą, że grają muzykę, która wyraża ich osobowość. Dotychczas zespół wydał 10 albumów. Ich najbardziej znanymi utworami są Wonderlust King”, „Alcohol”, „Immigraniada”, czy „American Wedding”.

d3bxxpa

Cieszanów Rock Festiwal to nie tylko Gogol Bordello

Jak podkreślają organizatorzy festiwalu zależy im na tym, aby nie promować konkretnego rodzaju rocka. Ważna jest dla nich różnorodność. Chcą, aby każdy uczestnik imprezy znalazł kilka koncertów, które go zainteresują, a czasem odkrył nową muzyczną miłość. Podczas IX Cieszanów Rock Festiwal wystąpią m.in. Hunter, Dr Misio, The Analogs, Materia i wiele innych. Wiele emocji budzi również obecność w programie imprezy zespołu Decapitated. Polska grupa metalowa nie dawno przeżyła bardzo trudne chwile. Podczas trasy koncertowej w USA muzycy zostali oskarżeni o gwałt dwóch fanek i zamknięci w więzieniu. Artyści od początku twierdzili, że są niewinni. Ich wersję potwierdził sąd, który uniewinnił wszystkich członków zespołu. Po ciężkich chwilach Decapitated wraca na polską scenę muzyczną z nową siłą.

Cieszanów Rock Festiwal kwestie techniczne

Cieszanów Rock Festiwal 2018 rozpocznie się 16 sierpnia i potrwa do 19 sierpnia. Na dwóch scenach festiwalowych wstąpi kilkadziesiąt rockowych zespołów z całego świata. Osoby, które jeszcze nie kupiły biletu na to wydarzenie wciąż mogą to zrobić. W sprzedaży nadal są wejściówki jednodniowe oraz karnety czterodniowe.

d3bxxpa

Podziel się opinią

Share

d3bxxpa

d3bxxpa
Więcej tematów