Trwa ładowanie...

Ciąg dalszy ws. zatrzymania byłego ministra. Są zarzuty

Są zarzuty dla mężczyzn zatrzymanych w środę przez CBA. Śledztwo dot. oszustw, płatnej protekcji i przywłaszczenia sobie funkcji publicznej.
Share
Agenci z katowickiej delegatury CBA zatrzymali w środę m.in. b. ministra sprawiedliwości Andrzeja K.
Agenci z katowickiej delegatury CBA zatrzymali w środę m.in. b. ministra sprawiedliwości Andrzeja K.Źródło: East News, Fot: East News
demcnis

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach prok. Waldemar Łubniewski, zakończyły się czynności prokuratorskie z udziałem Jerzego K. i Marka S. Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia.

- Wobec obu podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze - podaje rzecznik. - Mowa o poręczeniu majątkowym w wysokości 10 tys. zł., dozorze policji oraz zakazie opuszczania kraju - wylicza.

demcnis

W środę późnym wieczorem wciąż trwały przesłuchania Andrzeja K. i jego współpracownika Piotra K. O zastosowanych wobec nich środkach zapobiegawczych prokuratora ma poinformować w czwartek rano.

Agenci z katowickiej delegatury CBA zatrzymali b. ministra sprawiedliwości Andrzeja K., jego współpracownika z kancelarii Piotra K., gdańskiego biznesmena Marka S. i b. funkcjonariusza Wojskowych Służb Informacyjnych Jerzego K. - donosi PAP. Funkcjonariusze przeszukali mieszkania zatrzymanych i zabezpieczyli dowody, następnie mają oni zostać przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24

demcnis

Podziel się opinią

Share
demcnis
demcnis
Więcej tematów