Trwa ładowanie...
d1i6bov
08-08-2014 16:09

Chóry z całej Polski zaśpiewają wspólnie we Wrocławiu

Chóry akademickie z całej Polski przyjadą do Wrocławia. W ramach tegorocznej edycji projektu Singing Europe zmierzą się z dziełem Giuseppe Verdiego.

d1i6bov

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Astrolabium z Torunia oraz Chór Medici Cantantes Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zmierzą się w sobotę, z wykonaniem dzieła Giuseppe Verdiego "Messa da Requiem". Trenujące pod czujnym okiem Agnieszki Franków-Żelazny chóry usłyszymy w kościele pw. św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej we Wrocławiu.

130 śpiewaków i niemal setka muzyków ćwiczyło wykonanie mszy Verdiego już od wtorku. Sobotni koncert poprowadzi wybitny dyrygent, Paul McCreesh, a partie solowe zaśpiewa czwórka śpiewaków. Akompaniować będzie im Orkiestra Symfoniczna Narodowego Forum Muzyki. Początek występu o godz. 19:00. Wstęp na koncert jest wolny.

Dzisiaj natomiast cztery wspomniane chóry dadzą próbkę swoich umiejętności na wrocławskim Rynku. Od godz. 20:00 rozpoczną śpiewanie utworu zespołu Queen "We will rock you". Zachęcać będą wszystkich, którzy znajdą się wówczas na Rynku, do wspólnego śpiewania. Jak zapewniają organizatorzy, utwór ten każdy może zaśpiewać i zagrać całym ciałem.

Finał projektu Singing Europe zaplanowany jest na sierpień 2016 r., kiedy Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury. Planowany jest wtedy na Stadionie Miejskim występ ponad 10 tys. chórzystów.

d1i6bov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i6bov
Więcej tematów