Trwa ładowanie...
d33bqan

Chiny: Wybuch przy zakładzie chemicznym. Nie żyje kilkadziesiąt osób

Przy zakładzie chemicznym w mieście Zhangjiakou (północne Chiny, około 150 kilometrów od Pekinu) doszło do wybuchu, który spowodował ogromny pożar. Zginęło kilkadziesiąt osób, jest też wielu rannych. Doszczętnie spalone zostało kilka obiektów i kilkadziesiąt ciężarówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chiny: Wybuch przy zakładzie chemicznym. Nie żyje kilkadziesiąt osób
Chiny: Wybuch przy zakładzie chemicznym. Nie żyje kilkadziesiąt osób (xinhua/Xinhua News/East News)
d33bqan

Prawdopodobną przyczyną wybuchu było nieodpowiednie składowanie niebezpiecznych chemikaliów. W wyniku wybuchu zginęły 22 osoby, a drugie tyle zostało rannych. - Ranne osoby już zostały przewiezione do szpitala. Cały czas przeszukiwany jest teren i prowadzona jest akcja ratownicza - poinformowały lokalne władze w oficjalnym komunikacie.

Pożar wywołany wybuchem spowodował też bardzo duże zniszczenia w okolicy zakładu. Doszczętnie spłonęło kilka obiektów zakładu chemicznego oraz około 50 ciężarówek.

Ekolodzy twierdzą, że władze Chin dalej nie sprawują odpowiedniego nadzoru nad składowaniem i przetrzymywaniem chemikaliów. Chiński rząd zapowiedział już, że zajmie się poprawą standardów przemysłowych w kraju.

d33bqan

Podobna tragedia miała miejsce w 2015 roku w chińskim mieście Tiencin. W wyniku wybuchu źle składowanych materiałów chemicznych zginęło aż 165 osób.

Zhangjiakou to miasto, w którym ma odbyć się część konkurencji podczas zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku, których gospodarzem będzie Pekin, stolica Chin.

d33bqan

Podziel się opinią

Share
d33bqan
d33bqan
Więcej tematów