Trwa ładowanie...
d1d2og2

Chiny: właściciel zalanej kopalni pod kluczem

Policja z chińskiego regionu Guangxi zatrzymała właściciela kopalni podejrzanego o próbę ukrycia wypadku, w którym zginęło co najmniej 70 górników.

d1d2og2
d1d2og2

Po informacjach mediów, że w zalanej kopalni cyny mogło być uwięzionych 300 osób, rząd zdecydował o wysłaniu na miejsce specjalnego zespołu śledczego, którym kieruje szef Państwowej Komisji Gospodarki i Handlu Li Rongrong.

Do wypadku miało dojść 17 lipca. Szef zespołu śledczego nakazał wypompowanie z kopalni znajdującej się tam wody, by ustalić rzeczywistą liczbę ofiar i przyczyny wypadku. Zapowiedział też ukaranie osób odpowiedzialnych za katastrofę.

Lokalne władze, które pełnią nadzór nad kopalnią zaprzeczyły, by były jakiekolwiek ofiary i określiły informacje prasy jako nonsensowne. Jeden z dziennikarzy napisał, że właściciel kopalni łapówkami i groźbami zmuszał do milczenia górników, którzy przeżyli katastrofę.

Mimo regularnie powtarzanych przez rząd próśb do władz lokalnych o wzmocnienie nadzoru nad kopalniami i zmuszenia ich właścicieli do przestrzegania standardów bezpieczeństwa, w chińskich kopalniach giną co roku tysiące ludzi. W ubiegłym roku zginęło 5800 górników, w tym roku zaś już 3000. (jask)

d1d2og2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d2og2
Więcej tematów