Trwa ładowanie...
d18bu9k

"Chemiczne błoto" wywiezione z piaskowego wyrobiska

Nielegalne składowisko odpadów chemicznych znaleźli policjanci na terenie kopalni piachu w Gawłówce na Lubelszczyźnie. 54-letni właściciel wyrobiska został zatrzymany do wyjaśnienia - poinformowała we wtorek policja. W dole z ziemią wymieszane były różne odpady chemiczne. Wydobywał się stamtąd silny, nieprzyjemny zapach - wyjaśnił oficer prasowy komendy policji w Lubartowie Artur Marczuk.

Share
d18bu9k

Policję zawiadomili mieszkańcy, którzy uskarżali się na wydobywający się z kopalni piachu odór. Przybyli na miejsce policjanci zobaczyli duży dół o średnicy ok. 10 metrów i głębokości ok. 4 metrów, na dnie którego znajdowała się warstwa błota a także puszki i pojemniki m.in. po farbach i rozpuszczalnikach.

Jak dodał policjant, na posesji należącej do właściciela kopalni, oddalonej o kilkanaście kilometrów od wyrobiska, policjanci ujawnili pryzmę "błota chemicznego", prawdopodobnie wywiezionego z dołu w kopalni. Zabezpieczyli także ciężarówkę należącą do 54-latka, którą prawdopodobnie wywożono zmieszane z ziemią chemikalia.

Policja ustala, jakiego rodzaju odpady chemiczne znaleziono w wyrobisku, skąd pochodziły i jak często były tam składowane oraz czy doszło do skażenia środowiska.

d18bu9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18bu9k
d18bu9k
Więcej tematów