Trwa ładowanie...
Policja
urlop

Chcesz wyjechać w góry? Uważaj na apartamenty widmo

W ostatnim okresie w internecie pojawiły się fałszywe oferty wynajmu apartamentów w Zakopanem - alarmuje policja. Okazyjna cena, atrakcyjne miejsce, tylko trzeba szybko wpłacić pieniądze. Potem przychodzi rozczarowanie.

Share
Chcesz wyjechać w góry? Uważaj na apartamenty widmo
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d3r27ya

Jak informuje policja oferowane pensjonaty czy apartamenty świetnie wyglądaja na zdjęciach. Okazuje się jednak, że jest to klasyczna próba wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. "wirtualne pensjonaty”.

Chodzi między innymi o strony internetowe "atatry.pl” oraz "bliskotatr.eu”. Zostały one stworzone, wykorzystując zdjęcia oraz szczątkowe dane rzeczywistych, legalnie działających firm z terenu Zakopanego.

W fałszywej ofercie jest informacja, że warunkiem skorzystania z promocyjnych cen, jest konieczność szybkiej wpłaty całości kwoty za rezerwację. W rzeczywistości oczywiście taki obiekt nie istnieje a jego "właściciel" nie odbiera telefonu.

d3r27ya

Najgłośniejsza była sprawa hotelu Golden Palace w Zakopanem położonego 600 m od Krupówek, który oferował nocleg w cenie od 250 złotych. Obiekt szczycił się standardem czterech gwiazdek, centrum spa, wypożyczalnią sprzętu zimowego. Wszystko to działo się jednak tylko wirtualnie, bo w rzeczywistości ten luksusowy hotel nigdy nie istniał.

Policja apeluje o nie wpłacanie pieniędzy zbyt pochopnie.

"Przypominamy o konieczności zachowania nadzwyczajnej czujności oraz sprawdzenia wszelkimi dostępnymi sposobami, czy strona internetowa zawierająca oferty wynajmu nie stanowi próby wyłudzenia pieniędzy. Warto wnikliwie porównywać nazwy firm, numery nip, regon, adresy, nazwiska właścicieli. Okazuje się, że zawodną metodą jest opieranie się na opiniach internautów dostępnych na stronie, gdyż mogą być one spreparowane przez samych oszustów" - czytamy na stronie policji.

Funkcjonariusze podkreślają, by nie nabierać się na nadzwyczajne okazje cenowe, gdzie cena jest wręcz absurdalnie niska. "Taka sytuacja powinna wzbudzić naszą podejrzliwość, zawsze porównajmy ceny w innych miejscach. O wszystkich próbach oszustwa informujmy Policję" - dodają.

d3r27ya

Podziel się opinią

Share
d3r27ya
d3r27ya
Więcej tematów