Trwa ładowanie...
ycipk-yyov3d

Chcesz polecieć do USA? Będziesz musiał podać hasło do Facebooka

W ramach wzmożonej kontroli bezpieczeństwa w USA pojawił się pomysł, aby wymagać od każdej osoby, która chce dostać wizę do Stanów Zjednoczonych podania haseł do kont na serwisach społecznościowych. Miałoby to dotyczyć nie tylko azylantów, ale również ludzi, którzy będą przylatywać w celach turystycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcesz polecieć do USA? Będziesz musiał podać hasło do Facebooka
(wikimedia commons/flickr)
ycipk-yyov3d

Jak podaje NBC News Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego John Kelly zabrał w tej sprawie głos. "Chcemy uzyskać dostęp do mediów społecznościowych osób wjeżdżających do USA, poprzez uzyskanie od nich haseł”. Kelly nie chce iść tutaj na żadne ustępstwa: „Jeżeli nie będą chcieli współpracować, to nie dostaną się do naszego kraju" - podsumował.

Jak na razie jest to tylko pomysł, ale może on zostać wdrożony w życie, ponieważ Donald Trump kładzie nacisk na opracowanie nowego, bardziej skutecznego systemu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom.

Ponadto inicjatywa była już brana pod uwagę za czasów sprawowania władzy przez Baracka Obamę. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaakceptował ją w 2015 roku, ale ostatecznie nie została wprowadzona w życie.

ycipk-yyov3d

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-yyov3d

ycipk-yyov3d
ycipk-yyov3d
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów