Trwa ładowanie...
d1nvm5m
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Chaos na Fiumicino - z powodu strajku samoloty odlatują bez bagaży

Rosnące góry walizek w magazynach Fiumicino, ponad sto samolotów, które odleciały bez bagaży pasażerów, opóźnienia - oto skutki strajku członków związku zawodowego pracowników personelu naziemnego rzymskiego lotniska przeciwko planowanej redukcji personelu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chaos na Fiumicino - z powodu strajku samoloty odlatują bez bagaży
(WP.PL)
d1nvm5m

Na największym włoskim lotnisku, które w pełni sezonu letniego obsługuje dziennie 140 000 pasażerów, panuje chaos, samoloty odlatują często nawet z godzinnym opóźnieniem, a pasażerowie tych, które lądują, muszą niekiedy całymi kwadransami czekać na podstawienie schodków.

Rozpoczęty w poniedziałek strajk jest protestem personelu naziemnego portu lotniczego Leonardo da Vinci przeciwko zapowiedzianej przez linie lotnicze Alitalia redukcji personelu naziemnego o 2 171 osób, to jest o połowę.

Taki warunek postawiło towarzystwo Etihad z Emiratów Arabskich, które zgodziło się uczestniczyć w ratowaniu Alitalii, przeżywającej od dłuższego czasu poważny kryzys finansowy.

Rzecznik włoskiej centrali związkowej CGIL, w której zrzeszony jest związek personelu naziemnego Fiumicino, oświadczył w środę, że personel naziemny Alitalii na Fiumicino "pracuje w czasie strajku ściśle według ustalonych norm, ale nie tak intensywnie, jak zwykle".

d1nvm5m

Podziel się opinią

Share

d1nvm5m

d1nvm5m
Więcej tematów