Trwa ładowanie...
d4hyuuq
d4hyuuq

Cezary Tomczyk: nie ma odpowiedzi ze strony Andrzeja Dudy ws. Rady Gabinetowej

- W tej chwili nie ma żadnej odpowiedzi z kancelarii prezydenta Dudy ws. propozycji zwołania Rady Gabinetowej, która padła z ust premier Ewy Kopacz - powiedział w TVP Info rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Jak dodał, zwołanie Rady to "żadna łaska". Wcześniej swoją dezaprobatę co do spotkania wyraziło kilku polityków PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hyuuq

Rzecznik jest rozczarowany postawą prezydenta. - Powiem szczerze, że moim zdaniem to "żadna łaska" - powiedział. - Wyborcy płacą mi, pani premier, panu prezydentowi, żebyśmy realizowali zapisy konstytucji i żebyśmy ze sobą współpracowali - dodał.

- Rada Gabinetowa, o co poprosiła pani premier, bo jest w kompetencji prezydenta, jest dobrym miejscem, żeby przedstawić, co poszczególne resorty mają do zrealizowania do końca kadencji - przekonywał.

d4hyuuq

Tomczyk nie zgodził się z sugestią, że premier prosi o jej zwołanie tylko po to "by prezydent tę propozycję odrzucił". Argumentował, ze od 1997 r., czyli od momentu uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, gremium zbierało się 17 razy i według niego aktualna sytuacja Polski, w której rząd i prezydent wywodzą się z różnych obozów politycznych, a muszą brać udział w procesie legislacyjnym, jest dostatecznym powodem, aby Rada mogła się zebrać.

Dzień przed zaprzysiężeniem Andrzeja Dudy premier Ewa Kopacz wygłosiła przemówienie, w którym zapewniła w imieniu rządu, że jest gotowa do współpracy z nowym prezydentem. Jednocześnie poprosiła Dudę, by zwołał Radę Gabinetową w celu porozmawiania o "najważniejszych dla Polski sprawach".

- Nowy prezydent jest głową naszego wspólnego państwa i wszystkich jego obywateli, zarówno tych, którzy na niego głosowali, jak i tych, którzy poparli jego konkurentów - powiedziała. - Jesteśmy przekonani, że choć możemy różnić się politycznie, podzielamy te same wartości, które określają dziś polski patriotyzm, dumę z Polski, zarówno z jej historii, jak i jej ostatnich osiągnięć, poparcie dla integracji europejskiej, szacunek dla wolności i demokracji - mówiła.

d4hyuuq

Podziel się opinią

Share

d4hyuuq

d4hyuuq
Więcej tematów