Trwa ładowanie...
d3uobuv

Cezary Łazarewicz: morduje się filozofię powstawania wielkich miast

Widzę zagrożenie w tej ustawie. Motyw polityczny, aby zwiększyć szanse PiS-u, bo mam wrażenie, że ta ustawa po to jest przygotowana, morduje filozofię powstawania wielkich miast. Tych aglomeracji, które mają być wspólnie zarządzane - ocenia gość #dzieńdobryPolsko Cezary Łazarewicz, komentując pomysł partii rządzącej dotyczący powiększenia stolicy o kolejne 33 nowe gminy.

Share
d3uobuv

- Jak się daje, pod pretekstem załatwienia tej sprawy, bardzo mocny projekt polityczny, utrudnia to później rozwiązanie tego problemu - stwierdził w czwartkowym programie #dzieńdobryPolsko Cezary Łazarewicz.

- Problem polega na tym, że w tej sprawie potrzebne są dwie różne debaty. Jedną z nich byłaby debata merytoryczna, gdybyśmy rozmawiali o tym, jak rozwiązać problemy metropolii, aglomeracji, komunikacji i tak dalej - dodał Paweł Lisicki.

- Ale taka debata praktycznie nie ma miejsca. Tylko ona jest używana tak naprawdę, żeby uzasadnić przede wszystkim tę debatę polityczną - ocenił publicysta "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.

- Zgadzam się, że tym motywem jest kwestia, żeby tak zmienić te okręgi wyborcze, aby kandydat PiS na prezydenta Warszawy - dodał komentator WP.

d3uobuv

Podziel się opinią

Share
d3uobuv
d3uobuv
Więcej tematów